logo

Neváhejte se na nás obrátit, pokud jste dotaz, podobný Vašemu, mezi zodpovězenými nenašli. Do týdne jsme připraveni odpovědět i Vaše nejosobnější a nejintimnější otázky. K přidání Vašeho dotazu je třeba registrace - nicméně nemusíte se bát o své soukromí, každý příspěvek je zobrazován anonymně.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.  

Aktuální dotazy

Otázka:
Dobrý den,

je pravda, že aplikace Botoxu do močového měchýře způsobuje neplodnost?

Jezdím na urologii do nemocnice v Českých Budějovicích, a není zde žádná informovanost ohledně rizik Botoxu a případné možnosti mít děti či o lécích na podporu erekce.

Děkuji za odpověď.
Zdeňka Faltýnková - 13.04.2018 | 11:04:35
Odpověď:

Dobrý den,

botulotoxin má v uvedených souvislostech vliv pouze na hyperaktivitu močového měchýře. Nemá souvislosti s erekcí ani plodností. Neostýchejte se Vaše případné dotazy konzultovat na pracovišti, které Vám botox aplikuje.

 

S pozdravem

Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku

Otázka:
Dobrý den. Po dopravní nehodě v roce 2012 mam ID druhého stupně. Pojišťovna viníka mi již vše odskodnila,ale mam dotaz. Před měsícem jsem podstoupila další operaci poškozeného kolene. Je možné znovu žádat bolestné za tuto operaci? Děkuj
JUDr. Zuzana Špitálská - 10.04.2018 | 10:06:45
Odpověď:

Dobrý den,

 

 

pokud je operace v příčinné souvislosti s dopravní nehodou a jejími následky, jedná se o nový nárok bolestné, který lze uplatnit u pojišťovny, která vyplácela odškodnění. Hodnocení bolestného z operace zpracuje buď lékař v nemocnici, kde byla operace prováděna, případně může zpracovat hodnocení i praktický lékař nebo znalec dle přiložené lékařské zprávy a operačního protokolu. Nárok na odškodnění nároků z titulu náhrady škody na zdraví trvá i do budoucna, lze uplatňovat různé náklady spojené  s léčením, či nové bolestné, ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Vše musí být v příčinné souvislosti s následky úrazu. Lhůta k uplatnění je 4 roky od vzniku nároku (u bolestného je dnem vzniku nároku den operace), poté jsou nároky promlčeny.

 

S pozdravem,

 

Zuzana Špitálská

 

Advokátní kancelář

Plzeňská 4, 150 00 Praha 5

tel./fax: 257322674, mobil: 602309320

e-mail: zuzana.spitalska@akandel.cz

www: www.akspitalska.cz

Otázka:
Dobrý den, zřizuji si vyhrazené parkovací místo před domem. Už je osazená svislá značka (cedule s mojí SPZ), ale z důvodu nepřízně počasí (sníh) zatím nejsou vykreslené čáry na zemi (horizontální značení). Na místě mi někdo parkuje, co můžu dělat? Děkuji.
Hana Sixtová - 20.03.2018 | 10:58:20
Odpověď:

Dobrý den,

považuji za rozhodující, že je o vyhrazení parkovacího místa rozhodnuto a je osazena svislá dopravní značka (cedule) s uvedením Vaší SPZ. Proto se neostýchejte obrátit na příslušnou městskou policii. 

 

Podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, § 125 c (Přestupky fyzických osob), bodu 1, písmena F, bodu 11: "Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích při řízení vozidla neoprávněně stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením nebo v rozporu s § 67 odst. 4 neoprávněně použije parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením při stání nebo při jízdě.".

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice

<< 1 2 3 >>