04.05.2017
Celá ČR
Zdraví
CZEPA

Rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR zůstává Betmiga lékem nehrazeným ze všeobecného zdravotního pojištění.« zpět na výběr

Betmiga hrazena nebude


Na konci dubna 2017 rozhodlo Ministerstvo zdravotnictví ČR o správnosti postupu Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který na konci roku 2016 vyřadil lék Betmiga ze seznamu léků hrazených z všeobecného zdravotního pojištění.

 

Přestože společnost Astellas Pharma, s.r.o., která je distributorem tohoto léku v České republice, podala odvolání proti rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv a požadovala navrácení léku do seznamu a automatickou úhradu ze zdravotního pojištění, Ministerstvo zdravotnictví ČR nevyhovělo.

 

Betmiga tedy zůstává lékem, který si budou muset uživatelé hradit v plné výši – tzn. cca. 3000,- Kč/3měsíce.

 

Jediným řešením pro uživatele léku Betmiga je podání žádosti prostřednictvím svého urologa o úhradu tohoto léku u příslušné zdravotní pojišťovny. O případném schválení a úhradě rozhoduje revizní lékař konkrétní zdravotní pojišťovny:  http://www.cus.cz/pro-odborniky/o-spolecnosti/informace-suklu/rozhodnuti-sukl-zmene-vyse-podminek-uhrady-lecivych-pripravku-zasade-terapeuticky-zamenitelnych-lecivymi-pripravky-obsahem-lecive-latky-mirabegron-g04bd12/

 

Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR naleznete zde: https://mzcr.cz/Soubor.ashx?souborID=29986&typ=application/pdf&nazev=Rozhodnut%C3%AD%20L2-2017_(1226235).pdf.

 

Vzhledem k tomu, že se do jednání o znovuhrazení tohoto léku zapojila i Česká asociace paraplegiků – CZEPA společně s Českou urologickou společností (dále jen ČUS), požádali jsme tuto odbornou společnost o bližší vyjádření, co bylo důvodem pro vyřazení léku Betmiga ze seznamu léků hrazených z všeobecného zdravotního pojištění. O stanovisku ČUS Vás budeme informovat. 

Galerie k článku

« zpět na výběr
logo CZEPA | 13:45:19 | 09.05.2017

Přestože Ministerstvo zdravotnictví ČR zamítlo odvolání distributora léku Betmiga, dle sdělení doc. MUDr. Romana Zachovala, PhD., člena České urologické společnosti, probíhájí v současné době stále jednání, aby byl problém s úhradou Betmigy vyřešen ve prospěch uživatelů tohoto léku. 

<< >>