31.10.2018
Hlavní město Praha
Zdraví
Vozejkov

CZEPA, z.s. v Centru Paraple uspořádala seminář "Zdravé sezení 2018".« zpět na výběr

Zdravé sezení s Českou asociací paraplegiků


V pátek 5. října uspořádala Česká asociace paraplegiků CZEPA, z.s. v Centru Paraple seminář "Zdravé sezení 2018". Hlavními tématy byly aktuální informace a novinky z oblasti principů správného sezení a zároveň rizika, která mohou být příčinami vzniku dekubitů.

 

 

Seminář vedla spinální specialistka České asociace paraplegiků CZEPA, z.s., paní Zdeňka Faltýnková a zúčastnilo se ho na 40 návštěvníků – vozíčkářů, asistentů a terapeutů. Účastníci měli také příležitost seznámit se s produkty, které vznikající dekubity včas zaléčí a pomohou předejít jejich rozšíření a prohloubení.

 

Závěrem obdrželi účastníci informace z oblasti legislativních změn  a úhrad zdravotnických prostředků v roce 2019.

 

Poslední přednáškou akce byl nový projekt České asociace paraplegiků Peer mentoring, ve kterém provází zkušení vozíčkáři nové uživatele vozíku.

 

Seminář "Zdravé sezení 2018" podpořily společnosti Medicco, s.r.o. a Mölnlycke Health Care, s.r.o., s jejichž produkty se návštěvníci seznámili v rámci zahrnutých workshopů.

 


                           

 

Seminář "Zdravé sezení 2018" plánuje Česká asociace paraplegiků - CZEPA do konce roku 2018 uspořádat také pro vozíčkáře, jejich blízké, ergoterapeuty, fyzioterapeuty a asistenty v Brně.

 

 

Galerie k článku

« zpět na výběr
<< >>