07.03.2017
Vozejkov
Moravskoslezský kraj« zpět na výběr

Celý Havířov bude hrát bocciu

logo Začátek: 08.04.2017  Konec: 08.04.2017

17. ročník havířovského turnaje v integrované boccie.

 

Sportujeme se sportovci s handicapem! Tak zní heslo 17. havířovského turnaje v integrované boccie, který již tradičně organizuje Handicap sport club Havířov. Rodiny, sportovní kluby či pracovní kolektivy čeká soutěž, ve které si ověří spolupráci v kolektivu a která pomůže nahlédnout do světa sportovců s handicapem. Do turnaje se může přihlásit jakýkoliv 3-6 členný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem. Po dobu zápasů v boccie bude probíhat doprovodný program a celá sportovní sobota vyvrcholí bohatým rautem a afterparty. Svou účast potvrdili hokejisté AZ Havířov, zástupci běžecké organizace RunCzech a moderátoři rádia Kiss Morava.

 

Přátelský turnaj je otevřen rodinám, kamarádům i sportovním kolektivům, kteří si chtějí prověřit spolupráci v týmu a vyzkoušet interaktivní formu teambuildingu. Po celý den bude probíhat turnaj v integrované boccie, ve kterém týmy mezi sebou budou soutěžit o pohár primátorky. ,,Havířovský turnaj je pravidelnou jarní tradicí a integrovaná forma nabírá v široké společnosti opravdu na oblíbenosti. Účastníci odjíždí vždy nadšení a každoročně se nám hlásí více týmů,” okomentoval autor doprovodného turnaje Martin Holomek.

 

Havířovská paralympiáda, jak zní název doprovodného programu, bude probíhat souběžně se soutěží v boccie. Týmy si ve volných chvílích mohou vyzkoušet florbal a basketbal na vozíku či jiné paralympijské sporty a aktivity, prostřednictvím kterých mohou nahlédnout do života lidí s odlišnými handicapy. „Hlavním cílem doprovodného programu je vybudování všemi dobře známého týmového ducha, posílení vzájemné spolupráce a hlavně zábava. Na týmy čeká několik aktivit. Zopakujeme některé loňské, ale přidáme i úplně nové, které rozvíjí fantazii, kreativitu a rychlost všech soutěžících,“ dodává Holomek. Účast na turnaji potvrdili také významné osobnosti, které s HSC Havířov spolupracují dlouhodobě i krátce. Mezi nimi nechybí hokejisté AZ Havířov, moderátoři rádia Kiss Morava a vedení Nadačního fondu Emil. Na událost se těší zástupci běžecké organizace RunCzech. „Spolupráce s HSC Havířov nám otevřela možnost zúčastnit se integrovaného turnaje, což je pro nás velkou výzvou. Moc se těšíme, že poznáme sport z jiného úhlu, jelikož boccia je pro nás zcela něco nového,” uvádí za RunCzech Aneta Boudová. Celá událost následně vyvrcholí v Prvním havířovském minipivovaru, kde je naplánována afterparty s bohatým rautem pro všechny účastníky.

 

Handicap sport club Havířov sdružuje již pátým rokem sportovce s těžkým tělesným handicapem na území Moravy a Slezska. Boccia je paralympijský sport velmi podobný francouzskému pétanque, je ovšem přizpůsobena právě sportovcům s handicapem. Integrovanou formu si může vyzkoušet kdokoliv, podmínkou je 3-6 členný tým s minimálně jedním hráčem s tělesným handicapem.

 

Kateřina Šajnarová

ředitelka turnaje

 

Propozice ke stažení

Kontakt pro více informací: Kateřina Šajnarová, hschavirov@gmail.com

Přihláška: https://goo.gl/forms/7zHmjePNcrYxbyPt2

FB událost turnaje: https://www.facebook.com/events/1696313693958050/

Aftermovie z 15. havířovského turnaje v integrované boccie: https://youtu.be/sMXnqlgYgMU

 

Zdroj: Tsková zpráva HSC Havířov (20. 2. 2017, Havířov)

« zpět na výběr