Sekce - Co bych chtěl - Téma - problémy hendikepovaných

« zpět na výběr


BaraKO | 07.03.2018 | 13:59:17

Dobrý den,

 

pracuji na projektu, který by mohl pomoci při tvorbě map, aplikací, či dokonce navigací pro vozíčkáře. Abych mohla odvést kvalitní práci, potřebovala bych se dozvědět o Vašich problémech každodenního života, co se týká pohybu po městech, vesnicích nebo kdekoliv (např. patníky, nájezdy na chodníky apod.). Chtěla bych se pokusit všechny tyto věci do mapy použít, abyste Vy jako uživatelé měli co nejširší informace o pohybu venku.

Proto Vás prosím, zda byste mi sem nemohli vypsat věci, které Vám při pohybu venku činí problémy.

 

Předem děkuji za odpovědi.

 

S pozdravem,

 

Barbora K.


Jiří Salmon

Ahoj,

přesně to, co popisuje Hanka (celé trasy na úřady, za zábavou atd., včetně hodnocení nájezdů (sklony, sjízdnost, možná rizika u každého nájezdu na chodník včetně GPS), použitelnosti ap.) jsem zdarma nabízel pro vozejkmap. Nebyl o to zájem. Na omluvu, vedl to zelený mozek.

Mobilní aplikace, ze začátku asi pro Hl. město, kde by si člověk zadal trasu a ta by mu ukázala, kam a zda se tam vůbec bez pomoci dostane, by byla přínosná. Obávám se však, že by to znamenalo zmapovat všechny tzv. bezbar. nájezdy, minimálně na chodníky (výroba každého stála kdysi 25.000,- Kč s tím, že je minimálně 80% nepoužitelných nebo s rizikem). Vše vzniklo opět kde jinde než u našich politiků, kde musí být na každý nájezd stavební povolení ale již nemusí být kolaudační řízení, což je v naší zemi, bohužel ta nejhorší možnost.

Nicméně hodně zdaru

20.03.2018 | 14:00:27
CZEPA

Vážená paní Barboro,

pokud nedostanete zpětnou vazbu přímo od osob se zdravotním postižením, nabízím Vám obecné informace o bezbariérovosti. Osoba, která k pohybu užívá vozík, potřebuje nájezdy na chodníky jako takové a navíc na logických místech (v místech, kde by chtěl na chodník nastoupit/sestoupit i chodící), chodníky rovné (nikoli se šikmým sklonem), povrch také rovný (nikoli dlažební kostky, kočičí hlavy atp.). Samostatnou kapitolou je mapování budov, aby se do nich vozíčkář pokud možno bez pomoci dostal a mohl prostory samostatně využívat. Možná by Vám mohly být inspirací odkazy na projekty, které se dlouhodobě mapováním bezbariérovosti zabývají a současně uvádějí metodiky, podle kterých mapování provádějí - například: VozejkMap (http://www.vozejkmap.cz/ - viz. "o projektu"), Přes bariéry (http://www.presbariery.cz/cz/ -  viz. "Mapování bezbariérovosti"), Mapy bez bariér (https://mapybezbarier.cz/cs - viz. "mapování").

 

S pozdravem

Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice

20.03.2018 | 09:56:10
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.