Sekce - Asistence - poptávka - Téma - Asistence pro zdravotně postiženého, Praha 9

« zpět na výběr


jíša | 06.07.2017 | 12:45:02

Hledám spolehlivou, zodpovědnou osobu na asistenci. Jednalo by se o pomoc s přesunem z lůžka, oblékáním, hygienou a dalšími úkony. V tuto chvíli ráno  a případně večer/vpodvečer. Pomoc potřebuji každodenně, ale asistence by pravděpodobně byla podle potřeby, abych při výpadku jiné asistence nezůstal  bez pomoci. Děkuji Adresa je Praha Prosek, nejlépe osobu z okolí.


jíša

Dobrý den, paní Sixtová,

děkuji Vám za odkaz a informaci. Volal jsem nebo psal již asi do všech organizací v Praze, které jsem na netu našel, a které nabízejí pečovatelské nebo asistenční služby. U všech jsem zatím neuspěl. Z důvodů nedostatečných kapacit (nejsou lidi, jsou dovolené) nebo se specializují na jiné skupiny osob (senioři, mentálně znevýhodnění,  členové židovské obce...). Na základě dalších informací hledám i takto  - neformálně pečující,  tedy asistenci nespadající pod organizaci,  někoho, kdo by měl zájem a vztah k vykonávání této činnosti.

s pozdravem Martin

10.07.2017 | 18:13:55
Hana Sixtová

Dobrý den,

chápu, že Vaše výzva je určena spíše neformálním pečujícím. Přesto dodávám informaci, že každý oficiální poskytovatel sociálních služeb je evidován v Registru poskytovatelů sociálních služeb: http://iregistr.mpsv.cz (pro služby v rámci celé ČR).

 

Když se otevře titulní stránka Registru, zvolím pravé tlačítko "Vyhledání služby". V následujícím zobrazení vybírám výklopné okno "kraj" (volím Hlavní město Praha) a ze seznamu sociálních služeb volím "osobní asistence" (nebo jinou podle výběru klienta). Registr následně vybere organizace z dané lokality, které nabízejí vyhledanou sociální službu. Nad přehledem bývá věta "Počet nalezených sociálních služeb: " s uvedeným číslem (tedy za první stránkou zobrazených kontaktů lze klikat na slova "další" pro zobrazení dalších poskytovatelů).

 

Každý poskytovatel vyhledané sociální služby uvádí kontakty - sídlo, telefon, webovou stránku; dále pro jakou cílovou a věkovou skupinu klientů jsou služby určeny. Snadno se tak mohu spojit s daným poskytovatelem a konzultovat své požadavky.

 

Snad tato informace pomůže k dohledání poskytovatelů služby, které byste potenciálně mohl/mohla potřebovat.

S pozdravem

 

Hana Sixtová

sociální pracovnice

10.07.2017 | 11:45:15
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.