Sekce - Co mě štve - Téma - Vozík pro kvadrouše je "nadstandard" ?!

« zpět na výběr


fyzioterapeut /Luže | 25.03.2014 | 10:16:57

Zrovna dnes se mi svěřoval pacient, tetraplegik, že si vybral nový vozík cca přes 100 tisíc! (a to mechanický...) Bylo mi to divné, myslel jsem, že se "lepší" vozíky pořizují za 50-60 tisíc. Ano, ale pouze pro paraplegiky...Můj pacient neměl v základu spec. brzdy, pogumované obruče, opěrku zad, vhodný sedák...atd. takže konečná cena se opravdu vyšplhá na závratnou sumu. Ze základu zbyl pouze rám... Proč není počítáno s vozíkem použitelným pro tetraplegiky již v základu ?!


Drahoš

Milá fyzio, to je jednoduché, kdyby prodejce uvedl konečnou cenu ke které vždy dojde ( - pár tisíc), tak by takový vozík neprodali.

VZP hradí pouze část takového drahého vozíku, zbytek musí vozíčkář vyžebrat po nadacích, což se málo kdy podaří v plné výši. Hlavní ale je, že dary které od nadací k nákupu dostane jsou vedené na jeho osobu. On je pak prakticky pošle VZP a za to dostane vozík. Musí však podepsat, že vozík je ze 100% majetkem VZP. Takže normální zlodějna o které vědí všichni, politici ve správní radě VZP, všichni další na ministerstvech, ombudsman, voz. organizace atd. atd. Prostě klasický komunistický přístup.

29.06.2018 | 13:15:57
nada repanova

Dobrý den,mám RS,naposledy řešili zda mi budou dál hradit injekce,protože kdo je na vozíku tak zřejmě léčit nepotřebuje.Takže třikrát hurá pojišťovnám.

06.11.2014 | 12:32:20
Zdeňka Faltýnková

Dobrý den,
dlouhodobě funguje pracovní skupina při Ministerstvu zdravotnictví ČR k tvorbě a připomínkování zákona o zdravotnických prostředcích. Skupina odborníků usiluje o to, aby v rámci nové kategorizace pomůcek byly vozíky a jejich příslušenství hrazeny ze zdravotního pojištění v maximální možné výši. V souvislosti se změnou vlády jsou tato jednání prozatím pozastavena.

 

CZEPA v rámci svých edukačních programů organizuje semináře a zároveň vydala publikaci pro rehabilitační a revizní lékaře se zdůvodněním, proč klient s určitými funkčními schopnostmi potřebuje konfigurovat odpovídající typ vozíku jeho postižení.

 

Zdeňka Faltýnková

25.03.2014 | 16:53:50
BOrej

Tato informace mě zaskočila. Nevěděl jsem to,že pro kvadru jsou vozíky takto nedostupné. Ale i tzv.lepší vozík pro para je v cenové hladině dosti mastné, Výjimkou je snad firma OttoBock, ale neberte to jako reklamu.

25.03.2014 | 14:20:47
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.