Sekce - Co mě štve - Téma - Aquapark na Barrandově

« zpět na výběr


Jiří Salmon | 25.09.2015 | 17:40:29

Přátelé pozor, vozíčkář má sice zvýhodněné vstupné 69,- Kč (normálně se platí 99,- Kč) ale musí ještě zaplatit 69,- Kč za vstup pro osobního asistenta. Ve finále tak platí o 39,- Kč víc, jak chodící zákazník. Patrně trest za to, že je na vozíku.

 

Upozornil jsem na to vedení Aquacentra s tím, že pokud má vozíčkář přiděleného osobního asistenta, placeného státem, který ze zákone nesmí osobu které byl přidělen opustit. Na to mi bylo pí. ředitelkou Pavlou Farníkovou odpovězeno, že je to tak správně a nic se měnit nebude.

 

Musel jsem tudíž podat trestní oznámení diskriminace. Tak uvidíme, co na to naše slavná Policie, kterou platíme ze svých daní.


RiderX

Zkrátka můj názor je takový, že pokud je někde vstupné, ve většině případů je pro kryply, resp. asistenta snížené. Pokud není, měosobně to nedělá problém. Zvláště u akcí, které nepořádá stát, ale podnikatel, za účelem zisku, je opravdu na něm zda a jakou slevu komu poskytne. Toť zkrátka můj názor, HOWK

01.06.2017 | 12:09:53
Jiří Salmon

RiderX, diskuse ano ale když komentář nic nepřináší, tak je zbytečný, ne? A asi málo chodíš po akcích ale sleva rozhodně není všude.

Hanka se určitě ptala, je ale potřeba říct kde a koho přesně.

 

01.06.2017 | 10:02:26
RiderX

Jiří, za  prvé je to diskuze, za druhé se Hanka ptala.

31.05.2017 | 18:57:18
Jiří Salmon

Pro RiderX, každý na tom není tak dobře jako Ty, pro kterého to nehraje roli. Když s tím problém nemáš, tak proč to sem píšeš, to se tak nudíš?

31.05.2017 | 18:34:42
Jiří Salmon

Ahoj Hanko,

můžeš mi prosím tě napsat, proč se mě tedy úředníci ÚP výhružně ptají, když mě náhodou tlačí někdo jiný než os. asistent, proč mě netlačí on když je za to státem placen? S tím, že pokud se to bude opakovat budu popotahován a prověřován.

dík

31.05.2017 | 18:31:46
RiderX

Pokud jde o mne, slevy ZTP/P a asistent jsou téměř všude. Pokud někde slevy není, nehraje to pro mě roli.

06.10.2015 | 12:02:16
Vozejkov

Zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, v § 36 uvádí přehled výhod držitelům průkazů osoby se zdravotním postižením (TP, ZTP, ZTP/P), garantovaných zákonem.

Zákon č. 329/2011 Sb., § 36

 

​V odstavci 4 uvádí: ​ 

"Osobě, která je držitelem průkazu ZTP nebo průkazu ZTP/P, a průvodci držitele průkazu ZTP/P, může být poskytnuta sleva ze vstupného na divadelní a filmová představení, koncerty a jiné kulturní a sportovní akce."

 

Jiří Salmon píše, že Aquacentrum Barrandov má běžné vstupné za 99 Kč. Vozíčkář a doprovod platili 69 Kč/osobu. Z pohledu aquaparku byla poskytnuta sleva jak držiteli ZTP/P, tak doprovodu.

 

​Domnívám se, že názor: "pokud má vozíčkář přiděleného osobního asistenta, placeného státem, který ze zákona nesmí osobu které byl přidělen opustit" nemá oporu v zákoně.

Otázka čtenářům - jaká je vaše zkušenost s poskytováním slev?​

 

Hana Sixtová

pracovnice v sociálních službách

05.10.2015 | 22:07:22
Jiří Salmon

Aha, takže než jsem dopsal komentář, vyjádření Vozejkova zmizelo.

05.10.2015 | 16:51:50
Jiří Salmon

Samozřejmě, že naše zákony jsou špatné, to všichni víme, nepodepsaný Vozejkove.

To ovšem nic nemění na tom, že ke každému musí být přistupováno stejně. Takže, vozíčkář žádnou slevu mít nemusí (také ve finále zde ani žádnou nemá, naopak), to je v pořádku. Je však potřeba počítat s tím, že pokud je někomu přidělen os. asistent (placený státem) a musí se řídit zákony, které mu jasně nakazují, že NESMÍ osobu které byl přidělen opustit a učiní tak, vystavuje se vozíčkář postihu a možnému odebrání příspěvku na os. asistenci.

To v praxi znamená, že samotný vozíčkář který si chce jít zaplavat, NESMÍ bez os. asistenta Aquapark navštívit a sám nemůže, leda by zaplatil zvýšené vstupné 138,- Kč. Os. asistent jde do bazénu pracovat, ne se bavit a za svou práci nebude ještě platit.

Postup Aquaparku a Magistrátu hl. m. Prahy je tak těžce diskriminační a je smutné, že s tím naše vozíčkářské organizace nechtějí nic dělat, jen hodí link na vadný zákon.

 

05.10.2015 | 16:50:04
RiderX

mno nevím, pokud vím, sleva pro asistenta vždy záleží na firmě, není nároková...

04.10.2015 | 09:14:04
BOrej

Asi záleží také na vnitřních předpisech té které firmy, zoo, akvaparku a pod. Byl jsem letos v ZOO Tábor a zde mi řekli u vstupu, že mi dávají cenu nižší,právě proto, aby mi mohli pomoci asistenti, v mém případě žena a dcera. Terén je tam tak náročný, že i paraplegik má co dělat.

 

Domnívám se, že v akvaparku je asistent nutný ještě víc, protože bohužel akvaparky v ČR se staví ve velkém, ale málokde je přístupný bazén a pod.Jsem velmi zvědav jak dopadnete a co vám řeknou.

29.09.2015 | 11:23:03
<< 1 2 >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.