Sekce - Co mě štve - Téma - Ceny náhr. dílů

« zpět na výběr


Jiří Salmon | 03.06.2017 | 18:18:04

Pozor na ceny náhradních dílů dodávaných firmou Medicco.

 

Např. přední kolečka s hliníkovým středem. Všude mimo naší republiku stojí 2500,- Kč za pár. U nás 6088,- Kč !!!

 

Výrobce koleček je Sunrise medical, majitel firmy Medicco. To, že touto cenovou politikou okrádá v první řadě pojišťovny (kterým je to jedno, všichni si jistě dokážeme představit proč) ale i nás na vozících, protože normálně by byl doplatek 250,- Kč a ne 608,- Kč.

To se musíme my Češi nechat takto sprostě okrádat?

 

Přiložil bych přílohy jako důkaz, bohužel se webmasterovi zdejšího webu x let nedaří tuto možnost začlenit.

 


Jiří Salmon

Momentálně? Upozorňuji na to mnoho let a náprava žádná. Co vyměnit webmastera když současný neví jak na to?

Nějaký Google Drive a podobné a vkládání odkazů, linků je pro občasného uživatele internetu nemožné. Možná také proto, je tak hojná diskuse na těchto stránkáchm kde píše dokola tak 5 čtenářů z těch několika set za x let kteří je čtou.

23.12.2017 | 11:23:27
Jiří Salmon

Pane BOreji, také mluvím o mech. vozíku. Oficiální postup je ten, že klient VZP musí starý vyřazený vozík předat dodavateli vozíku nového (v mém případě Mediccu) a ten ho ekologicky zlikviduje, za což dostane od VZP zaplaceno, jistě z toho chápete v čím zájmu to je. Nikdo již nezjišťuje, zda to udělal nebo ne, hlavní jsou prachy.

Proto také musela NRZP dohodnout možnost si takový vozík nechat, ona Dohoda o narovnání

(to, že to u Vás proběhlo jinak, buďte rád, kdyby to bylo běžné, nemusela se dohoda řešit)

20.06.2017 | 12:05:49
BOrej

Pane Salmone. Nevím jak je to např.u elektrických vozíků, já mám jen mechanický. Hodně možná záleží i na kraji kde bydlíte a která pojiš´tovna vás registruje. Moje zkušenost je, že ani roku 2009, ani roku 2017 nikdo z VZP nepožadoval, abych vozík vracel. Výrobce vypracoval šrotovací protokol, což je doklad, že vozík již není k opravě a tím je vyřazený. Tudíž nevím co by pojiš´tovna chtěla vracet.

Škoda, že zde málokdo přidá zkušenost, kterou kdo má s touto problematikou.

18.06.2017 | 19:46:32
Jiří Salmon

K BOrej. Ne, žádný šrotovací protokol. Byla jasná tzv. Dohota o narovnání podle které si po vyřazení vozíku pojišťovnou mohl klient vozík nechat, tečka.

A pokud to někomu od vzniku závady na vozíku k vozíku opravenému (včetně postupu Medicca, VZP a dovozu dílu z ciziny) trvalo 14 dní, tak to je nesmysl. No a když s nyní člověk šprajcne, že starý vozík nevydá, no tak nedostane nový.

14.06.2017 | 10:56:51
BOrej

Ceny náhradních dílů jsou mastné u všech distributorů a obávám se, že ještě budou stoupat. Z konkurence vypadl OttoBock, který prý už nové vozíky novým klientům nedodává a řeší jen starší typy, které ještě klienti mají, tudíž se ještě přiostří boj ostatních firem. 

 

K vracení vozíků. Zatím po mně pojišťovna nic vracet nechtěla, vozík jsem měnil letos na jaře, starý mám ponechaný v rezervě pro případ poruchy na novém. Myslím si, že vše záleží na tzv.šrotovacím protokolu, při pořizování vozíku nového, kdy vozík původní vyřadí výrobce zasláním onoho protokolu reviznímu lékaři té které pojišťovny. Je však jasné, že klient by neměl na starém již jezdit, pokud ho má oficiálně vyřazený. Jako rezervní však bývá nutností. Náhradní díl také třeba jde poštou z Německa distributorovi, k tomu dovolené atd., takže 14dnů to může trvat.

Ale i kdyby ho pojišťovna vrátit chtěla, nevrátil bych ho, neboť doplatek převyšoval cenu peněz od pojiš´tovny. Prostě bych řek..sorry jako..

 

09.06.2017 | 14:53:57
Jiří Salmon

Opravuji, prý to začátkem dubna nějaký klient nahlásil CZEPA a na to NRZP:

"Podle aktuálního sdělení JUDR. Zdeňka Žižky už v průběhu dubna NRZP ČR poslala dopis na VZP ČR. Čekají na odpověď, kterou budou urgovat a případně podnikat další kroky".

No, dovolené na krku, tak si jistě dokážeme představit, kdy to bude.

08.06.2017 | 18:47:36
Jiří Salmon

A ještě směrem k politice Medicca (Sunrise medical).

Potřebuji plastový potah páčky brzdy. Sunrise medical tento kryt nabízí za 4.25 USD, což je nějakých 106,- Kč. Takže doplatek klienta by byl 11,- Kč.

V naší republice je to ale jinak. Když tento potah páčky praskne, musí se vyměnit brzda celá, logicky, která stojí 1702,- Kč a doplatek tak je 170,- Kč.

 

No, hlavní okradený je VZP, té to ale nevadí. Jistě si v zemi úplatkářů a zlodějů dokážeme představit proč.

 

A když si chce vozíčkář po 5ti letech vyřazený vozík na který VZP prakticky jen přispěla, nechat, tak to nejde. Od 1. 1. 2017 již totiž není možná tzv. Dohoda o narovnání a tak se musí starý vozík odevzdat k likvidaci dodavateli, v mém případě Mediccu a to od VZP dostane zaplaceno za likvidaci. Což je samozřejmě pro VZP výhodnější než se zdarma vozíku zbavit.

Nikde ani slovo o tom, že VZP prakticky ukradne peníze nám vozíčkářům, protože my jsme dostali od nadací dar. Ne VZP. A samozřejmě všechny ty 10%ní částky za doplatky za díly za 5 let. Ty také patří VZP.

 

NRZP prý o zákeřně potichu zrušené dohodě o Narovnání ví, od března čeká na odpověd VZP proč a dodnes jí nemají. Natož pak řešení.

08.06.2017 | 18:27:39
Jiří Salmon

To je drbání se pravou rukou za levým uchem. Nehledě k tomu, že když chci vložit kopírovaný text tak mi to hodí hlášku Copy/cut/paste is not available in Mozilla and Firefox a v Chromu to nevloží a nedá ani hlášku. Bohužel nemám čas se v tom tak hemzat, funkce vložit přílohu má být u vašich diskusí dávno samozřejmostí a za ty roky jste to mohl konzultovat s nějakým odborníkem, webmasterem, když nevíte jak na to.

06.06.2017 | 08:58:53
Vozejkov

Vyjádřil bych se k přílohám v diskuzi. Momentálně přiložit nejdou, ale lze např. využít Google Drive, tam přílohy uložit, nastavit jim příslušné parametry sdílení, a pak už jen v komentáři v diskuzi přidat vygenerovaný link. V případě potřeby mohu pomoci. Admin

04.06.2017 | 22:45:49
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.