Sekce - Co mě štve - Téma - SEBEVRAŽDA !!!

« zpět na výběr


Miloš Zemánek | 23.12.2017 | 11:13:17

Jediná možnost jak umožnit os. asistentovi normální život a založení rodiny.

Pokud se totiž má starat o quadruplegika s proleženinama, vařit (speciální dietu na kterou nikdo nepřispívá, nezapadá do škatulek), obstarávat celou domácnost, běhat pro léky, do VZP a na úřady, obstarávat servis zdrav. pomůcek a auta atd. atd., být k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce a při tom si založit rodinu, za necelých 13000,- Kč, prostě nelze. A nelze to nikde na světě. A nikde na světě na tom os. asistenti nejsou tak špatně.

 

Stát moc dobře ví, co taková péče stojí a co za ní platí ústavům. Přes to tak sprostě vydírá těžce tělesně postižené kteří se nemohou bránit.

 

Jiná alternativa než sebevražda prakticky není, LDN je jen o trochu pomalejší varianta.

A jaká je péče, např. ve Fakultní nemocnici v Praze v roce 2018? Známý ležel po operaci na rehab. oddělení a současně s ním tam ležela paní, 84 let po zlomenině pánve. Po několika dnech se jí začaly dělat proleženiny na což jí sestra řekla, musíte ležet na boku (což po operaci pánve jde celkem obtížně i u mladého člověka). Nějaké odlehčování, polohování nebo dokonce antidekubit. matrace, no o tom žádná.

No a s paní (něčí maminka, babička, prababička který se celý život o někoho starala a řádně platila zdravotní pojištění) to na 100% dopadne tak (vím to z vlastních zkušenosti a jak má zdrav. personál postupovat ví moc dobřde a je mu to úplně jedno) že se jí proleženiny rozjedou, vystřihnou jí díry do zad, nikdy se již z nemocnice nedostane a zemře.


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.