Sekce - Bariéry - Téma - Předepisování poukazu na opravy..atd

« zpět na výběr


BOrej | 04.07.2017 | 16:11:54

Nedávno tu byla diskuse ohledně vozíku a jejich vracení. Mám  nyní dotaz ohledně předepisování poukazu na náhradní díly k vozíku. Je pravdou, že do výše určité částky může poukaz např.na výměnu či opravu předních koleček předepsat i obvodní lékař? Mám zkušenost, že je to opět rozdílné kraj od kraje, praktický lékař od praktického lékaře. 

Setkali jste se s odmítnutím ze strany praktika nebo naopak s pochopením? Ne vždy lze totiž využít odborného neurologa, např.dlouhé objednací doby apod. Ne každý je ochoten to napsat jen tak po telefonu...

A jaká je vaše zkušenost? Snad se tu sejde více zkušeností do diskuse.


CZEPA

Dobrý den Boreji,

dle sdělení VZP může jakoukoliv opravu mechanického vozíku předepsat praktický lékař.

Uživatel vozíku by měl postupovat následovně. V případě, že je na vozíku potřeba něco opravit nebo vyměnit, měla by být nejdříve oslovena dodavatelská firma, která spočítá cenu opravy/výměny daného dílu:

- pokud bude částka za opravu/výměnu nižší než 3 000,- Kč (u mechanického vozíku) nebo 10 000,- Kč (u elektrických vozíků) podává praktický lékař pouze žádost/poukaz na opravu dané pomůcky.

- pokud bude částka za opravu či výměnu vyšší než 3 000,- Kč (nebo 10 000,- Kč) musí praktický lékař společně s poukazem poslat reviznímu lékařu cenovou kalkulaci od servisní firmy.

Veškeré opravy jsou následně schvalovány revizním lékařem konkrétní zdravotní pojišťovny.

Hezký den,

 

Dominika Horáková

sociální pracovnice

 

10.07.2017 | 12:26:21
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.