Sekce - Bariéry - Téma - Zkušenost v areálu hospital Kuks

« zpět na výběr


BOrej | 28.07.2018 | 10:55:47

Letošní výlet v letním období jsem absolvoval 24.7. do Královehradeckého kraje. Cílem byl areál hospitalu Kuks. Hned na úvod mohu sdělit, že tento historický objekt je vozíčkářům příznivě nakloněn.V nedávných letech zde byla z evropských peněz udělána kompletní rekonstrukce a světe div se je zde moderní výtah, který neruší historický ráz budov. 

Parkování je možné poblíž areálu, jsou vyhrazena dvě vozíčkářská stání. Vozíčkář nemusí tedy parkovat ve vesnici Kuks,ale dojede až k areálu přes vesničku Brod jakoby z druhé strany. Povrch cest je směs jemného štěrku bílé barvy, kola však nezapadávají ,podobné cesty jsou i v bylinkové zahradě. Hlavní vchod je bez schodů, jen do prostoru pokladny a suvenýrů je asi 3cm schůdek. Jde to zvládnout za mírné pomoci s najetím pozadu.Zdatný vozíčkář to dá možná i sám. Na hlavní okruh expozice vyjedeme výtahem, zde jsou prahy do místností nízké takže vše vyhovující. Pro návštěvu lapidária se sochami M.B. Brauna se dostane vozmen rovněž, výtahem sjede na nádvoří a do objektu k sochám přistaví průvodce bytelnou dřevěnou plošinku která dva schody  krásně zvládne. Výše zmíněná bylinkářská zahrada je přístupná bez potíží. Výtahem s vámi jede buď váš doprovod nebo ochotný průvodce.

Co se týká ceny vstupu na hlavní okruh tak je rovněž příznivá. Byli jsme tři osoby, z toho jedna do 18 let a platili jsme 80Kč. Expozici historie výroby léků jde doplatit zvlášť a i ta je přístupná dobře.

Dobrá zpráva je i pro ty, kteří musí navštívit WC. Funguje zde bezbariérové a šíře dveří je 80cm.Já používám mechanický vozík takže nebyl problém, nevím šíře elektrických vozíků, snad by projely. Vnitřek WC je prostorný i na otočení s elektrickým vozíkem, madla se neviklají, umyvadlo na fotobuńku.Jediný nedostatek vidím v tom že je u dveří dost silné brano a ne všichni mají silné ruce.

 

Celkové resumé. Hospital Kuks je ke klientele na vozíku velmi vstřícný a doporučuji k navštívení.

 


Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.