Přidej
akci
snimek-obrazovky-2024-05-23-v-10.25.13.png
17.7. - 20.7.2024 | redakce VOZEJKOV

Colours (of Ostrava) bez bariér

17.7. - 20.7.2024


I letos nabídne festival Colours of Ostrava zdravotně znevýhodněným návštěvníkům nadstandardní servis. Ke standardnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy či možnost objednat si vyškoleného asistenta. K novinkám letošního roku bude patřit „Relax zóna Colours bez bariér“, kde mohou návštěvníci se zdravotním znevýhodněním nalézt prostor pro odpočinek a relaxaci.  

Zcela novou službou je i „Pneuservis Colours bez bariér“, kde si vozíčkáři mohou v případě potíží nechat opravit mechanický, ale i elektrický invalidní vozík. Obě nové zóny budou vyznačeny ve speciální mapě Colours bez bariér určené pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky festivalu. 

Návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním nabízíme také možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku včetně parkovacího místa. Možná je také rezervace parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu.

Pro návštěvníky se zrakovým postižením jsme i letos připravili základní praktické informace k projektu s plánkem areálu v Braillově písmě a speciální 3D model Auly Gong pro nevidomé.

Návštěvníkům se sluchovým postižením nabízíme vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot s tlumočením do znakového jazyka. Tlumočeny budou dokonce i vybrané koncerty českých i zahraničních kapel. Před hlavní festivalovou scénou bude speciální zóna určená pouze pro návštěvníky se sluchovým postižením.  

Pro větší komfort našich zdravotně znevýhodněných návštěvníků jsme soustředili všechny důležité služby na jedno místo u hlavního vstupu do areálu. Na tomto místě bude k dispozici Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky. Prostorem pro neformální setkávání i odpočinek bude nově vzniklá „Relax zóna Colours bez bariér“, která se bude nacházet přímo ve festivalovém areálu.

Upozorňuje držitele průkazů ZTP a ZTP/P, aby si nezapomněli rezervovat své oblíbené programové body na diskusním fóru Meltingpot přes rezervační systém GoOut nebo na webu Colours of Ostrava. Rezervaci doporučujeme provést ještě před festivalem, nejpozději však 30 minut před začátkem programu. S rezervací je nutné se dostavit 15 minut před začátkem představení, jinak propadá.

Kontaktní e-mail: bezbarier@colours.cz funguje celoročně a od 15. května 2024 bude v provozu i kontaktní telefon 731 932 768, kde získáte všechny potřebné informace k projektu a zároveň si na nich můžete zarezervovat níže popsané služby. Jejich přehled najdete na stránkách COLOURS BEZ BARIÉR.

Adresa

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina
Více na VozejkMap
Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg