Přidej
akci
Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami
Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami
Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami
Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami
17.10.2021 10:00 - 18:00 | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami

17.10.2021 10:00 - 18:00


Konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami letos přinese 23 přednášek a čtyři desítky vystavovatelů s řadou novinek k vyzkoušení, například virtuální rehabilitace. Registrace účastníků spuštěna!

Konference INSPO

Program nejvýznamnější konference tohoto zaměření v Česku, představí nové technologie zlepšující život lidí se zdravotním znevýhodněním. Například moderní protézové systémy ovládané na principu snímání kontrakčních svalových vzorců předvede Jan Maleš z firmy Ottobock a uživatel protézy horní končetiny Jakub Zachoval. Takových myoprotéz už bylo zkonstruováno 14, z toho 8 díky finančním sbírkám v rámci projektu Konta Bariéry. 

Odpoledne bude jednání konference rozděleno do tří sekcí. První se zaměří na přístupnost webu a mobilních aplikací, druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením a třetí na technologie pro neslyšící uživatele.

Na konferenci budou také vyhlášeny výsledky Ceny ČSOB Internet a můj handicap. Ucházeli se o ni autoři se zdravotním postižením, kteří využívají blogy, vlogy, videa, podcasty, případně jiné formy internetové komunikace (Facebook, Instagram)  k informování veřejnosti o specifikách daného zdravotního postižení či k výměně zkušeností s lidmi se stejným zdravotním handicapem.  

Novinkou 21. ročníku konference je způsob registrace. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků je prvně využit profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci. 

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá zaplacená částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane nazpět poloviční částku. 

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Další informace k registraci a odkaz na registrační formulář najdou zájemci na www.inspo.cz/registrace

Program konference naleznete ZDE. 

Zdroj: www.inspo.cz

Adresa

Kongresové centrum
Více na VozejkMap
Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
vozejkov_550x160_5.jpg
needo_banner-550x160px1-02-1.jpg