Přidej
akci
54525860_2347730358885874_7494523957912010752_n.jpg
58619767_681519562267265_887291074567995392_n.jpg
11.7. - 14.7.2019 | Zahraničí | Jiří Čeloud

Festival Žiwell Express

11.7. - 14.7.2019


4 dny - 1200 km - 30 cestovatelských přednášek - 10 koncertů - ∞ hudebních jamů. Bude vagón s plošinou a asistenty, aby mohli i vozíčkáři.

Vlak

Představa dokonalého víkendu je dojet po staré trati na louku, s příjemnými lidmi si dát pivo, poslechnout si o jejich cestách a při kytaře usínat pod hvězdnou oblohou. Každý den nás čeká 7 hodin jízdy vlakem, koncerty, hudební jamy, povídání a koupačky. Projedeme Sázavu, Žďárské vrchy, Jeseníky a dojedeme až do Piešťan.

Ve vlaku bude řazen vagón s elektrickou plošinou a velkým bezbariérovým záchodem. Vozík však neprojede mezi vagóny. Vozmeni se tak budou muset smířit s tím, že na program, je přeneseme. Nicméně je možnost opakování většiny programu i ve vozu s plošinou. Vzhledem k tomu, že v celé republice není k dispozici bezbariérový lehátkový vagón, počítá se s tím, že vozmeni a asistenti budou spát ve stanu 🙂
Přesto, že se snažíme, železniční doprava nebere přílišné ohledy pro individuální potřeby. Je potřeba počítat, že to nebude vždycky je pohodlné, ale rozhodně to zvládnem a zvládnem si to užít! 
Pokud je to možné, doporučujeme neelektrické vozíky. S nabíjením bude problém.

Cestovatelé

Celá akce je vymyšlená pro lidi, kteří mají rádi dálku. Hudba a pivo jsou důležité, ale bez skvělých cestovatelských přednášek by to nebylo ono. Patrona dělá Ládík Zibura a cestovatelů od kosti tu potkáte spoustu.

Hudba

Festival bude provázet hudba známých i méně známých umělců, kteří zahrají ve vlaku i večer na louce. Místo se najde i pro ty, kteří chtějí hudbu tvořit a společně s ostatními jamovat. Vezměte s sebou kytaru, ukulele, flétnu, foukací harmoniku i zpěvníky. Písně domácí i mezinárodní budou naším společným jazykem.


Pokud moc bot neprošlapeš, ale spíš potřebuješ občas nafouknout kolo od vozíku, vůbec nezoufej, budeme mít vagón s plošinou a asistenty, aby s námi mohli i vozíčkáři.

V ceně je místo pro stan na louce. Pokud preferuješ pevné zdi, můžeš si připlatit za lůžko ve vlaku. Kapacita je omezená a kdo se dřív přihlásí, ten dřív spí v kupéčku a může si vybrat spolunocležníky.

Hladem ani žízní nezahyneme. Ve vlaku bude bar s kuchyní a jak je patrné z názvu festivalu, o doplňování tekutin a iontů se postará piešťanský pivovar Žiwell. Každý večer si u táboráku můžeš opéct párky masové i sojové nebo třeba marshmallow.

Každý den si poslechneme přednášky cestovatelů, kteří nás přenesou do exotického orientu i na studený sever. Prozradí nám, co je na cestách potkalo, překvapilo, potěšilo i na co by si příště dali většího majzla. Tahle vyprávění nám jistě přinesou více než jen nová místa do cestovatelského wishlistu.

https://www.ziwellexpress.cz/

https://www.facebook.com/vlakfest/

Přidej komentář