Přidej
akci
iMucha
iMucha
iMucha
17.5.2021 - 28.2.2023 | Hlavní město Praha | redakce VOZEJKOV

Unikátní výstava iMucha – Slavná sbírka v pohybu opět v Praze

17.5.2021 - 28.2.2023


Pokud patříte mezi milovníky umění, nesmíte si nechat ujít výběr toho nejlepšího, co kdy Alfons Mucha stvořil. V Obecním domě v Praze na vás čekají skvostná Muchova díla z období secese, obohacená digitálním zpracováním.

Nejnavštěvovanější výstava v ČR 

Výstava děl Alfonse Muchy iMucha není v Praze poprvé. Při své první expozici v roce 2013 se stala výstava v pražském Obecním domě nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii ČR. Navštívilo ji kolem 180 tisíc návštěvníků. Obrovský úspěch měla však sbírka děl Alfonse Muchy po celém světě, kde ji vidělo půl milionu lidí. Alfons Mucha (1860–1939) byl nejen světově známý český malíř, ale také grafik a návrhář. Mucha je považován za zásadního představitele dekorativního secesního vzhledu, který je všem dobře znám ze slavných Muchových plakátů.

iMucha v jedinečné podobě

Proč je současná výstava tak unikátní? Tentokrát budete moci obdivovat slavné plakáty v digitalizované, rozpohybované podobě. Na návštěvníky tak čekají „oživlé“ modelky obklopené výjevy ze Slovanské epopeje. Navíc ten, kdo k návštěvníkům promlouvá, není nikdo jiný než sám velký Alfons Mucha. Díky moderní technice se tak můžete ocitnou, doslova na vlastní kůži, o více než sto let zpátky. Přijďte si užít ta nejkrásnější díla a nejzajímavější informace ze života tohoto světového velikána.  Více info o výstavě zde

Jak se tam dostanu? Pomůže Vozejkmap! 

A jak je to s přístupností výstavy? Výstava je bezbariérová (ověřeno redakcí). Konkrétní informace o bezbariérovosti vám poskytne aplikace Vozejkmap, která nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí.

Zdroje: https://imucha.com/https://www.kudyznudy.cz/https://www.vozejkmap.cz/

Foto: https://imucha.com/

Video: https://imucha.com/

Adresa

Obecní dům
Více na VozejkMap
Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png