Přidej
akci
rfp.jpg
8.6. - 11.6.2023 | Královéhradecký kraj | redakce VOZEJKOV

Rock for People: Hudba bez bariér!

8.6. - 11.6.2023


Dlouhodobě je festival Rock for People otevřen co nejširšímu spektru návštěvníků a návštěvnic. Díky tomu si hudební zážitky a festivalovou atmosféru můžeme dopřát společně, bez bariér.

I letos se na Rock for People myslí na bezbariérovost. Součástí areálu bude například relax zóna pro návštěvníky a návštěvnice pohybující se na vozíčku a pro jejich doprovod. Vznikne zde zázemí pro odpočinek v sedacích vacích, prostor pro setkávání nebo dobití elektrického vozíčku. Bezbariérová ZTP zóna bude s obsluhou a najdete ji vyznačenou v mapě.

Díky grantu z Královéhradeckého kraje pořadatelé v souladu s principy cirkulární ekonomiky zakoupili starý kontejner, ten kompletně repasovali, vyšperkovali, napojili na sítě, patřičně vybavili a … vzniklo vlastní bezbariérové sociální zázemí, které bude součástí bezbariérové ZTP zóny!

U dvou hlavních open-air pódií budou vyvýšené plošiny pro lepší výhled na stage. V areálu budou umístěné uzamykatelné bezbariérové toalety. Jedna bude součástí vyhrazeného kempu. Zámek bude na kód, který vám sdělí obsluha bezbariérové ZTP zóny, na akreditacích, na recepci v kempu nebo v Info stánku. 

Bezbariérové parkování je zajištěné ve VIP zóně – při příjezdu do areálu se řiďte navigací pro VIP parking. 

Společně se Sportovním klubem vozíčkářů připravujeme i doprovodný program. Pokud nevíte, jak vypadají monoski nebo jak funguje handbike, stavte se. Můžete si vyzkoušet střelbu na florbalovou bránu z polohy v sedě nebo otestovat svou zručnost při slalomu na vozíku. Program bude probíhat každý den ve 13.00 a 16.00.

V zóně neziskovek můžete podpořit osvětovou činnost CZEPA (Česká asociace paraplegiků). Stačí si u nich koupit tričko navržené českými tatéry nebo si pořídit trendy second hand kousek v charitativním Hvězdném bazaru. Tím podpoříte CZEPA a ještě dáte oblečení druhou šanci.  

Realizaci projektu bezbariérového Rock for People podpořil PlayStation a Nadační fond Simony Kijonkové. Děkujeme!

Zdroj: https://rockforpeople.cz/cs/zazitky/vozickari-2/

Adresa

Park 360, Hradec Králové
Více na VozejkMap
Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png