Přidej
akci
ParaPaddleboarding
ParaPaddleboarding
14.6. - 15.6.2019 | Jihomoravský kraj | Vozejkov

ParaPaddleboarding

14.6. - 15.6.2019


„Předváděčka“ zbrusu nového vodního sportu pro vozíčkáře – ParaPaddleboardingu – se uskuteční v rámci doprovodného programu 8. Evropských her handicapované mládeže Emil Open.

Vozíčkáři na vodě

Handicapovaní si na brněnské přehradě poprvé vyzkouší ParaPaddleboarding

 

Speciálně upravený paddleboard – to je výzva pro sportovní nadšence s handicapem. Vůbec poprvé si jej budou moci vyzkoušet 14. a 15. června na brněnské přehradě. „Předváděčka“ zbrusu nového vodního sportu pro vozíčkáře – ParaPaddleboardingu – se uskuteční v rámci doprovodného programu 8. Evropských her handicapované mládeže Emil Open.

 

Paddleboarding je vodní sport, při němž se jezdec na prkně podobném surfovému longboardu pohybuje záběry dlouhého pádla. A díky speciální sedačce připevněné na prkno se budou moci tomuto sportu nyní věnovat i vozíčkáři. „ParaPaddleboarding je vhodný pro všechny handicapované, kteří jsou schopni používat ruce. Každý, kdo si dorazí novou sportovní aktivitu vyzkoušet, se na vlastní kůži přesvědčí, že plovák se díky nízkému těžišti jezdce chová velmi stabilně, a jízda na něm je tak naprosto bezpečná,“ popisuje za organizátory Pavel Zbožínek z Nadačního fondu Emil.

Pomoc vozíčkáři potřebují pouze při přesedání, pak už je na nich, jestli pojedou na ParaPaddleboardu sami nebo s asistentem. Na vývoji a výrobě speciálně upraveného setu pro handicapované se podílely společnosti Ultina a 2W sports.

„Sport si budou moci vyzkoušet nejenom účastníci her, ale všichni zájemci z řad handicapovaných. Rádi bychom totiž nalákali co nejvíce sportovních nadšenců, protože našim cílem je založit v Brně první český ParaPaddleboardingový oddíl,“ vysvětluje Zbožínek.  

 

Slavnostní premiéra ParaPaddleboardingu se na brněnské přehradě v areálu TJ LODNÍ SPORTY BRNO na Rakovecké 30 uskuteční 14. a 15. června, a to vždy od 10.00 do 15.00 hodin. Všem zájemcům zde budou k dispozici odborní asistenti a veškeré potřebné vybavení.

 


Související

Adresa

TJ Lodní sporty Brno
Více na VozejkMap
Přidej komentář