Přidej
akci
webinar-2023_spasticita-a-bolesti_slide-vozejkov.png
26.9.2023 16:19 - 18:19 | redakce VOZEJKOV

Webinář CZEPA – Spasticita a bolesti

26.9.2023 16:19 - 18:19


Zveme Vás na webinář k tématu podpory lidí po spinálním traumatu. Webinář s názvem "Spasticita a bolesti - komplikace provázející život vozíčkářů" bude vysílán dne 26. 9. 2023 od 16 hodin. Autorkou webináře je Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku České asociace paraplegiků - CZEPA, z.s. a jejím hostem je primář Spinální jednotky FN Motol doc. MUDr. Jiří Kříž, Ph.D.

S termínem spasticita či spasma se setkávají lidé s poškozením míchy již na spinální jednotce, kdy se tento fenomén objevuje v různé síle u pacientů s poraněním hrudní a krční míchy. Tento zvýšený svalový tonus může být u některých plegiků i paretiků vnímán jako užitečný a naopak u jiných zásadně brání úkonům soběstačnosti. Bolesti různého charakteru a intenzity jsou také faktorem omezujícím a znepříjemňujícím každodenní aktivity vozíčkářů.

Na webináři se dozvíte, jaké jsou možnosti zmírnění a léčby těchto negativních projevů poškození míchy.

Na základě Vaší registrace na formuláři https://1url.cz/iu2oP obdržíte obratem na Váš e-mail potřebné informace pro přístup na webinář konaný prostřednictvím platformy Google Meet.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png