Přidej
aktualitu
hml_1.jpg
11.4.2021 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Tréninkové bydlení pro tetraplegiky

Máte zájem zkusit samostatné bydlení na 2 roky v Praze?

Podnájemní smlouva na 2 roky k bezbariérovému bytu v Praze, k tomu možnost čerpat bezplatné odborné sociální poradenství. To je základ projektu "Tréninkové bydlení pro tetraplegiky", kterým asociace CZEPA od roku 2012 podporuje lidi ochrnuté v oblasti krční páteře a míchy. Klienti s ochrnutím dolních i horních končetin mají sníženou soběstačnost a potřebují strávit delší čas v bezbariérovém prostředí, aby si vyzkoušeli schopnost samostatného bydlení za podpory poskytovatelů potřebné péče.

Novinkou roku 2021 je, že Magistrát hl. m. Prahy, který je partnerem tohoto projektu, vyhověl žádosti asociace CZEPA a umožnil výměnu bytu. Místo původního velkého bytu, který užívali dva vozíčkáři formou spolubydlení, nyní CZEPA v projektu nabízí bydlení už jen pro jednoho klienta. Dostatek soukromí nabízíme v bytě 1kk, 55 m2; nadále v bytovém komplexu Hornomlýnská, Praha 4 - Kunratice/Chodov.

 

 

Od listopadu 2021 nabízíme osobám s poraněním míchy v oblasti krční páteře volné místo, opět s podnájemní smlouvou na 2 roky.

Pozor, CZEPA není poskytovatelem osobní asistence. Tak jako v běžném bydlení, potřebnou péči si zájemce musí zajistit sám. Je možné v bytě přebývat s vlastní pečující osobou, nebo v předstihu požádat sociální pracovnice CZEPA o kontakty na poskytovatele sociálních služeb (upozorňujeme, že externí poskytovatele sociálních služeb je třeba poptávat ve velkém časovém předstihu, často jsou kapacitně obsazeni).

V průběhu pobytu jsou pak sociální pracovnice CZEPA připraveny konzultovat potřebná témata, včetně budoucího řešení vlastního bydlení. Od obyvatele bytu pak očekáváme schopnost samostatného plnění finančních závazků (z důvodu podnájemní smlouvy nelze čerpat příspěvek na bydlení). Orientační náklady jsou nájem + služby do 9 000 Kč, vratná kauce 15 000 Kč.

Bližší informace k projektu naleznete na webové stránce https://czepa.cz/bydleni-pro-tetraplegiky/, případné dotazy Vám zodpoví sociální pracovnice Hana Sixtová (608 043 331) a Monika Kupková (775 980 952).

 

Zdroj foto: archiv CZEPA

 

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png