Přidej
aktualitu
Představujeme vám naši novou pětku peerů
21.10.2020 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Představujeme vám naši novou pětku peerů

Jde o aktivní osobnosti s různorodými zájmy, které se rozhodli pomáhat lidem s obdobným osudem. Rádi pomohou i vám.

Erika Trousilová

Erika si poranila míchu v oblasti hrudní páteře (Th12) v době okolo padesátého roku věku. Paradoxem je, že sama před úrazem pracovala s handicapovanými. Úraz jí pomohl si uvědomit, že ocitnout se v opačné roli je velmi snadné, ale nesnadné je se naučit přijímat pomoc druhých. Život na vozíku ji mnohému naučil. Především úctě a obdivu k lidem, kteří pomáhají, pokoře a radosti z každého prožitého dne. Žije na Berounsku. Má zájem o zdravý životní styl, různé východní filosofie (jógu, tajči), zdravou výživu, zahrádku (bylinky), alternativní medicínu, vodní sporty (plavání, kanoistiku), vážnou hudbu, divadlo, četbu knih, přírodu a cestování. Má 2 vnuky.

 

Tomáš Potůček

Tomáš je na vozíku, s poraněním TH 8 – 9 od roku 2000. Po úrazu vystudoval speciální pedagogiku na UP v Olomouci, absolvoval pětiletý psychoterapeutický výcvik a v tomto vzdělávání nadále pokračuje. V profesní dráze Tomáše se objevuje spolupráce s lidmi s handicapem, s tenagery v ústavní péči a se závislými, kde působí především jako terapeut. Dále spolu se svým parťákem již 7 let provozuje Integrační Fitness Clubu IFC v Pardubicích, který umožňuje plnohodnotné samostatné cvičení lidem na vozíku. Pohyb je pro Tomáše životní nutností, dodává mu energii na zvládání všedních starostí. Nejraději tráví čas na handbiku, ideálně na horách, lyžuje na monoski, potápí se, cestuje, hodně čte. Je rád, že může při práci peera zúročit své zkušenosti.

 

Lucie Holubcová

Lucie je na vozíku od roku 2010 po autonehodě, kterou nezavinila, jela na sedadle spolujezdce. Je maminkou čtyřleté dcerky Helenky. Svého manžela poznala při pobytu v rehabilitačním ústavu Hrabyně, na který nejen díky tomu moc ráda vzpomíná. Pochází z Lipníku nad Bečvou, ale už sedm let žije v Krnově, kde se jí líbí zejména krajina a památky. Je společenská, má ráda nejrůznější akce a rodinné výlety. Díky vozíku získala nový úhel pohledu na aktivní život.

 

Luboš Novotný

ve zlomovém okamžiku manžel, otec tří malých dětí, s rozestavěným domkem, který se neuváženým skokem do bazénu ocitl v neznámé kůži kvadruplegika, kterou však záhy přijal jako novou výzvu. Postupem času se v prostředí přizpůsobeného rodinného domku naučil plné samostatnosti a získal práci.

Za nejúžasnější relaxaci považuje jízdu na handbiku po Šumavě, nebo příležitostný pohyb v teplé vodě. Preferuje dobré vztahy, společenské uplatnění a maximálně aktivní samostatnost, což přeje všem s podobným osudem. 

 

Jitka Burianová

Žije v Praze, ale srdcem je stále Jihočeška. Úraz se Jitce stal v 19 letech na horách v Rumunsku, má míšní lézi v oblasti Th 5 a 6. Po úrazu dostudovala školu a vrhla se do práce. Ráda se hýbe, hlavně v přírodě, jezdí na handbiku, plave nebo jachtí. Ráda chodí také za kulturou, čte, vzdělává se, cestuje a ochutnává cizokrajná jídla. Baví ji zahradničení, pozorování hmyzu a jednou bude chovat včely. Dobrovolně spolupořádá cyklopuťáky v ČR i zahraničí.

 

Kontaktní osoba: Petra Černá, koordinátorka programu
Telefon: 776 680 444, v pracovní dny mezi 8:30 a 16:30
E-mail: cerna@czepa.cz

 

 

Název projektu: Peer mentoring – aktivizační program pro vozíčkáře s poraněním míchy a jejich pečující
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006270
Projekt je financován Evropskou unií.


Partnerem projektu je Liga otevřených mužů.


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png