Přidej
aktualitu
Týdny pro duševní zdraví
30.8.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Týdny pro duševní zdraví

Týdny pro duševní zdraví jsou multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice. Zakladatelem je nezisková organizace Fokus v Praze a další organizace v regionech celé ČR.

Duševní zdraví stále nemá v České republice tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. Psychická onemocnění jsou často tabuizována nebo opředena mylnými představami a předsudky. Pro zlepšení vnímání této problematiky širokou veřejností je nutné také pořádat kulturní a společenské akce, které pomohou témata přinést do povědomí široké veřejnosti. Týdny pro duševní zdraví tak přispívají ke zlepšení vnímání lidí s duševním onemocněním a jejich větší toleranci ve společnosti. 

I letos vás čeká rozmanitý program v podobě koncertů, happeningů, výstav, divadelních a filmových představení, workshopů, dnů otevřených dveří, kulatých stolů, besed a diskusních fór o nejrůznějších aspektech duševního zdraví. Akce Týdnů pro duševní zdraví probíhají po celé České republice.

Program Týdnů pro duševní zdraví probíhá každoročně od 10. září do 10. října, tedy dne, který je Světovým dnem pro duševní zdraví.  Tento den stanovuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Ústředním tématem letošního ročníku bude Prevence sebevražd. 

Kompletní program najdete ZDE.  

 

Zdroj: www. tdz.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png