Přidej
video
Neboj, daleko neuteče
20.9.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Neboj, daleko neuteče

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot  / Neboj, daleko neuteče je americký komediální film z roku 2018 založený na stejnojmenné monografii. John Callahan má touhu po životě, talent pro zabarvené vtipy a problém s pitím.

Film režíroval Gus Van Santa na základě opravdového příběhu a svého scénáře. Zápletka se primárně zaměřuje na to, co vedlo u Johna Callahana k alkoholismu, jeho touze stát se střízlivým a proč začal kreslit karikatury, které ho proslavily. Celý děj výrazně posiluje nelineární způsob vyprávění, které umožnuje se spíše soustředit na vnitřní boj s vlastním já, než na konflikty s okolím, i když ani těm se nevyhýbá. Vynikající Joaquin Phoenix v hlavní roli nekáže o škodlivosti alkoholismu, spíše realisticky demonstruje, jak nás plíživě ovládá, a nakonec zcela ničí.

 

Věnujte pozornost také Jonahovi Hillovy alias Donniemu. Tento homosexuální muž nazývá své alkoholické kolegy „selata“, zatímco trpělivě čeká, až Callahan pochopí, že k vnitřnímu klidu je třeba dojít přes vlastní smíření.

 

John Callahan, jehož kresby byly v tak pozoruhodných publikacích jako New Yorker, Penthouse a National Lampoon , bylo 59 let, když v roce 2010 zemřel. Jako někdo, kdo odmítl postavit zdravotně postižené na piedestal. Jako někdo, kdo se naučil žít se závažným hendikepem.

 

 

 

 

Zdroj:

 

 

https://www.fdb.cz

https://youtu.be/

https://www.rogerebert.com

 

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_4.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg