Přidej
příběh
013.jpg
9.9.2023 | redakce VOZEJKOV

Dana Součková: S VozejkMap virtuálně cestuji po světě

Dana Součková žije na Vysočině. Vystudovala SŠ hospodářsko-správní, interiérový design a pracovně se dříve realizovala zejména v manažerských pozicích v oblasti obchodu a stavebnictví. V současné době je administrátorkou aplikace VozejkMap. Validuje bezbariérová místa přidaná uživateli aplikace VozejkMap. Vyhledává bezbariérová místa, a to i mimo ČR, komunikuje s majiteli hotelů a recepcemi ohledně informací a sdílení fotografií, jejich přidání k informacím o zmapovaném místě VozejkMap tak odlišuje. K jejím zálibám patří řízení velkých terénních aut a čtyřkolek, touží po hausbótu, protože miluje moře (ne z pláže, ale z lodi) – a peče skvělé a velké narozeninové dorty.

Dano, jak jste se prosím dostala k VozejkMap? Přesněji: znala jste VozejkMap ještě před tím, než jste pro něj začala pracovat?

VozejkMap jsem znala, dokonce jsem se chtěla účastnit vyhlášené soutěže, ale neměla jsem všechny požadované fotografie. Jsem členkou CZEPA a na základě členství jsem objevila VozejkMap a Vozejkov. O volné pozici administrátor jsem se dozvěděla z novinek zasílaných od CZEPA na mail.

Jste admistrátorka VozejkMap, v čem přesně spočívá Vaše práce? Je to víc o telefonu, nebo o počítači?

V mém případě využívám obojí. Validuji přidaná místa a většinou chybí některé, nebo všechny fotografie – a musím si o ně napsat. Na maily moc nereagují majitelé provozoven, takže mail podpořím telefonátem a navíc využívám k přenosu fotografií WhatsApp.

Dana Součková pro VozejkMap doslova dýchá.

Co Vás na té práci nejvíce baví a co Vás naopak štve?

Práce administrátora je úžasná a jsem velmi spokojená, nadšená a opakovaně se raduji z každého nového místa, co vyhledám sama i ta, která validuji. Každou novou možnost trávení volnočasových aktivit, nebo možný zážitek, zdolatelný na vozíku přidávám s velkou radostí. Při vyhledávání nových míst virtuálně cestuji po světě, a to mě neomrzí.

Neštve mě vůbec nic. Pokud autor neposkytne fotografie k přidanému místu i tak jsem vděčná za každé přidané místo. S autory přidaných míst  zdvořile koumunikuji a vždy velmi děkuji.

Máte pocit, že se Vy i VozejkMap někam posouváte?

Svojí intenzivní prací se o to velmi snažím. Oslovuji Krajské centrály cestovního ruchu a spolupracuji na předávání míst v různých kategoriích z regionů. Spoluprací s centrálami jsem požádala o zaslání informací na každé certifikované a necertifikované TIC v celé ČR. V oslovování krajů mě podpořila i Asociace krajů. Na veletrhu cestovního ruchu v Praze jsem navázala kontakty z ČR i z okolních zemí, které jsem již využila, ale některé ještě čekají na správný čas, hlavně z důvodů předání fotografií. Reaguji na připomínky ze sociáních sítí ohledně vysokých cen ubytování a soustředila jsem se na zajímavý koncept hostelů, ve kterých se můžete bezbariérově ubytovat za nízké ceny, nebo v komunitě recipročně nabídnout své služby dle svých možností: výuka jazyka, výuka hry na hudební nástroj apod. Ano, mám zato že se posouváme společně k tomu, aby o VozejkMap bylo větší povědomí.

Jak konkrétně (a pokud vůbec) aplikaci využíváte ve svém volném čase?

V tomto roce jsem ještě dovolenou neměla, ale pro vyhledávání restaurací používám VozejkMap běžně a také zásobuji tipy své přátele. Plány mám takové, že cestování bude na taková místa, která jsem objevila prostřednictvím svojí práce pro VozejkMap a chystám se pomocí ní vyzkoušet přístupnost posilovny a wellness.

Je náročné přidat nové místo k validaci, pokud jsem průměrný mobilní uživatel?

S aplikací pracuji denně a složitá mi nepřipadá, jen mimo republiku někdy aplikace nenabízí adresu, kterou hledám, a v tomto případě použiji souřadnice.   

Pokud zrovna nedýchá pro VozejkMap, můžete Danu Součkovou najít například na jachtě.

Kdybych měl VozejkMap doporučit někomu z vozíčkářů, co tu ještě nezaznělo jako dobrý argument pro jeho využití?

Je to jedinečný projekt, který neobsahuje jenom informace, ale fotografie – a ty mají za mě největší vypovídající hodnotu. VozejkMap rozsahem, konceptem a možností přidávání míst od uživatelů nemá konkurenci, nebo o ní nevím.

Pokud se zasníte, kde chcete, aby byl VozejkMap za deset let a jak by mohl vypadat?

VozejkMap by mohl být využívaný mezinárodně a představuji si, že bude možno skrze něj objednat hotel i letenku.

 

Odkaz na web VozejkMap

Odkaz na stažení VozejkMap na Android

Odkaz na stažení VozejkMap na iOS

Tutoriál k přidávání VozejkMap na YouTube:

Foto: archiv Dany Součkové

Rozhovor vedl: Jan Spěváček

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png