Přidej
příběh
dmo-pobyty
16.12.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

DMO POBYTY uspořádali Podzimní „pohádkový„ pobyt

Přinášíme vám "minireport" z našeho podzimního pobytu.

Ten proběhl v jižních Čechách. Ubytováni jsme byli v příjemném rodinném penzionu Zlatovláska, nedaleko zámku Červená Lhota. Program výletů a aktivit byl tentokrát obzvláště bohatý. Hned ve čtvrtek jsme se vydali na pěší výlet na Červenou Lhotu, kde nás čekal kastelán zámku a provedl nás i místy, kam se při běžné prohlídce návštěvníci nepodívají. Odpoledne jsme odjeli do Veselí nad Lužnicí do místního Domu děti a mládeže, kde si pro nás děti z dramatického kroužku připravili divadelní vystoupení. Někteří naši klienti, včetně předsedkyně spolku Katky Maxové, si mohli v pohádkové hře i zahrát. Večer jsme strávili promítáním fotek z letního týdne v maďarských termálech.

V pátek nás čekal celodenní výlet do Tábora. Vyrazili jsme hned po snídani, počasí nám přálo a opravdu na nás čekal velmi příjemný den ve městě Husitů. I přes několik desítek schodů jsme se dostali do filmové zbrojnice Housova mlýna, která je největším svého druhu v Evropě. V expozici se nachází přes tři tisíce zbraní a zbrojí všech historických epoch. Vskutku úžasná podívaná J Prohlídku jsme ukončili nad horkou medovinou s panem majitelem v místní středověké krčmě. Večer byl na programu pohádkový kvíz, který prověřil naše znalosti nejen pohádkové.

V sobotu, poslední den našeho pobytu, si pro nás počasí připravilo teploty atakující bod mrazu, déšť a ledový vítr. I tak jsme se ale rozhodli absolvovat výlet do Jindřichova Hradce. Velkým lákadlem pro nás byla aqua show a světelná zpívající fontána. Procházka historickým centrem i okolím zámku nebyla sice kvůli počasí dlouhá, bylo by nám ale líto si Jindřichův Hradec neprohlédnout. Odpoledne jsme se za zvuků vánočních koled pustili do výroby adventních věnců, které si klienti mohli odvézt domů.

        Podle slov jak spokojených klientů, tak asistentů, byl tento pobyt jedním z našich nejvydařenějších. „Asistentům se podařil sestavit pestrý program plný výletů a aktivit, který však nebyl pro klienty náročný a tak věřím, že si ho všichni užili stejně jako já,“ dodává Katka Maxová.

Rádi bychom poděkovali všem, díky kterým je možné takovéto pobyty realizovat. Sponzorům, jejichž finanční podpora pokryje ubytování a stravu dobrovolných osobních asistentů, majitelům rodinném penzionu Zlatovláska za jejich vstřícnost, a přátelský a tolerantní přístup. Díky patří především však našim klientům za důvěru a asistentům za to, jakým způsobem se neúnavně snaží bořit bariéry společnosti vůči lidem s dětskou mozkovou obrnou (viz post Housova mlýna).

Sledujte naše webovky, ale hlavně náš facebookový profil, kde na vás už brzy čeká velmi zajímavá pozvánka na neméně zajímavou únorovou akci pořádanou DMO POBYTY. 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png