Přidej
příběh
Kateřina Maxová
DMO Pobyty
DMO Pobyty
DMO Pobyty
DMO Pobyty
DMO Pobyty
DMO Pobyty
Katčin dárek pro Czepu
17.5.2021 | Celá ČR | redaktorka, VOZEJKOV

Filantropka Katka Maxová pomáhá klientům i neziskovkám

I když se Katka narodila s diagnózou dětské mozkové obrny, ani s tím spojené zdravotní obtíže jí nezabrání v tom, aby se aktivně podílela na pomoci ostatním. Rádi bychom vám Katku a některé její aktivity představili, protože Katka je opravdu obdivuhodná žena.

Kdo je Kateřina Maxová

Katka Maxová absolvovala základní školu v Jedličkově ústavu v Liberci a po jejím ukončení trávila čas doma s rodiči. Brzy se Katčiným společníkem stal počítač, který ji dovedl až k tomu, že  začala pomáhat ostatním. Své získané znalosti s prací na počítači totiž Katka začala postupně nabízet neziskovým organizacím, které neváhaly její potenciál využít. Pro Sdružení zdravotně postižených v Mladé Boleslavi dokonce založila kartotéku klientů a začala se také podílet na získávání finančních prostředků nutných pro chod tohoto sdružení. Její činnost se tak začala postupně rozvíjet i na pomoc ostatním organizacím.

Pomáhá i sestra Renata

Katka ve svých 18 letech začala jezdit na léčebné pobyty pro lidi se zdravotním postižením. Po nějaké době organizátoři těchto pobytů Katku oslovili, zda by se na organizaci pobytů nechtěla také podílet. Bohužel v této době zasáhla Katku krutá životní rána v podobě smrti obou rodičů a pro Katku nastala naprosto nečekaná životní situace. Naštěstí se Katčina sestra Renata rozhodla opustit svou práci v Praze a být milované sestře nablízku. Obyčejný život totiž není pro Katku vůbec jednoduchý. Potýká se nejen s problémy v oblasti hrubé a jemné motoriky, ale i řeči. Pomáhat ostatním však ani v tomto, pro ni těžkém období, nepřestala.  

DMO Pobyty

Díky svému elánu, pracovnímu nasazení a lásce k pomáhání brzy Katka zjistila, že potřebuje pro svoji činnost větší prostory. V současné době má Katka v Mladé Boleslavi nejen byt, ale také kancelář. Za pomoci svých známých a sestry založila občanské sdružení DMO Pobyty a začala spolupracovat s mladoboleslavskými firmami. Katka tak dnes získává nemalé finanční prostředky, díky kterým se jí daří organizovat pobyty pro lidi se zdravotními handicapy z celé České republiky. A o tom, že si Katka nedává malé cíle, svědčí i to, že jejím snem bylo organizovat i pobyty v zahraničí, což se jí splnilo. Držme proto Katce palce, protože si to za své činy opravdu zaslouží.

Katka pomáhá i neziskovým organizacím

A protože je Katka aktivní žena, pomáhá nejen klientům, ale i ostatním „neziskovkám“. Nejen drobné dárky a občerstvení je to, čím Katka přispívá k zajištění pohody ostatním kolegům a klientům. Určitě vás proto nepřekvapí, že Katka byla dokonce v roce 2012/2013 za své aktivity nominována na cenu Olgy Havlové, což se opravdu každému nepoštěstí. Jejím nejnovějším činem je dar v podobě květin, substrátů a dalšího zahradnického materiálu ze zahradního centra Jiná zahrada v Debři. Zařízení Spokojený domov a Domov Modrý kámen v Mnichově Hradišti se tak mohou pyšnit rozkvetlými okny, která zdejším obyvatelům připomínají domácí prostředí, což je pro jejich psychickou pohodu nesmírně důležité.

Katka a Czepa

Samozřejmě jsme rádi, že Katka patří mezi dlouhodobé spolupracovníky i České asociace paraplegiků České republiky - CZEPA, z.s. Jako poděkování za služby, spolupráci a současně jako podporu v obtížné době, Katka do CZEPA poslala zásilku FairTrade kávy a sladkostí. Děkujeme za milou zásilku, o kterou se při jednání v kanceláři CZEPA rádi podělíme i s vámi.

Milá Katko, děkujeme!

Více se o Katce Maxové dozvíte zde.

Zdroje: www.dmopobyty.czhttps://www.mnichovohradistsko.cz/

https://www.mnichovohradistsko.cz/kvetiny-z-jine-zahrady-v-debri-budou-diky-katerine-maxove-zdobit-okna-zarizeni-pro-seniory

Foto: www.dmopobyty.cz, CZEPA

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_4.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg