Přidej
příběh
Handicap Coffe aneb káva s příběhem
Handicap Coffe aneb káva s příběhem
Handicap Coffe aneb káva s příběhem Handicap Coffe aneb káva s příběhem
Handicap Coffe aneb káva s příběhem
8.10.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Handicap Coffee aneb káva s příběhem

Dva různé handicapy, jedna značka kávy!

Handicap Coffee, káva, která pomáhá

Handicap Coffee vznikla na bázi přátelství dvou kamarádů se zdravotním handicapem, amputářem (One Leg) a vozíčkářem (Wheelchair). Jaroslav v roce 2013 oslovil Martina, zda by mu nemoderoval jeho charitativní projekt „Výstup na Sněžku“ v Peci pod Sněžkou, který nejen finančně podporuje děti s handicapem. Martin se stal pravidelným moderátorem na těchto akcích, které zaštiťuje Nadační fond KlaPeto, který založil Jaroslav s Kateřinou Klasnovou.

Jaroslav je také dlouhá léta reprezentantem v atletice tělesně handicapovaných a přivedl do svého domovského klubu Atletika Bez Bariér Pardubice i Martina. Oba patří k absolutní světové špičce ve svých atletických disciplínách. Jaroslavova hlavní disciplína je hod diskem u Martina se jedná o hod kuželkou. Společně obrazili velké množství závodů po celém světě a přivezli mnoho medailí a ocenění. Přátelí se celé jejich rodiny.

Mistr kávy 2004 JAROSLAV PETROUŠ

Jaroslav je Mistr kávy 2004, ambasadorem značky HANDICAP COFFEE a zakladatel Nadačního fondu KlaPeto. 

Kávě se věnuje od roku 2002 a k tomuto oboru ho přivedla maminka, která pracovala ve společnosti Douwe Egberts. Tam Jaroslav  nastoupil jako obchodní zástupce, a díky tomu měl možnost zúčastnit se prvního semináře o kávě, který vedl renomovaný odborník Roberto Trevisan. Součástí byl první ročník Mistrovství republiky v přípravě kávy a Jaroslav skončil na čtvrtém místě. Začal se vzdělávat a v roce 2004 se stal Mistrem kávy. V roce 2005 odjel reprezentovat Českou Republiku na Mistrovství světa do Spojených států, kde se umístil na 27 místě. Postupně získal jako barista mezinárodní certifikaci SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) Bohužel na podzim téhož roku přišlo zranění, které Jaroslavovi zcela změnilo život. Při hře paintball si při skoku do výkopu utrhl v levém koleni vše, co šlo, a poškodil čéšku. Následovalo dlouhé období operací a pobytů v rehabilitačních centrech. Z důvodu velkého omezení osobního i profesního života a neskutečných permanentních bolestí, se v roce 2011 Jaroslav rozhodl pro dobrovolnou amputaci nohy. Po mnoha speciálních vyšetření a dalšímu zhoršování zdravotního stavu, k nadkolenní amputaci došlo v listopadu tohoto roku. Jaroslav se naučil velmi rychle chodit s protézou a návrat do reálného života tak proběhl v rekordním čase. Během tohoto času měl možnost externě školit a v oblasti kávy a vzdělávat zaměstnance společností Tchibo a Nestle. Později přišla nabídka od společnosti Makro a Jaroslav tak stojí za vznikem kávy Rioba. V roce 2013 přišla nabídka od společnosti Julius Meinl, kde sedm let působil Jaroslav na pozici HoReCa Managera. Únor 2020 už pro Jaroslava znamenal vznik vlastní značky kávy Handicap Coffee.

Muž roku 2009 MARTIN ZACH

Martin je Mužem roku 2009, ambasador značky HANDICAP COFFEE a zakladatel Spolku Martina Zacha a oděvní značky speciálního oblečení pro vozíčkáře FZWear

Martina od malička rodiče vedli ke sportu a on sám si vybral běh na lyžích, kterému se věnoval přes 12 let. Na kontě má několik medailí z Mistrovství ČR a i nějaké mezinárodní úspěchy. Na jaře roku 2009 ukončil závodní kariéru a rozhodl se věnovat pouze studiu na vysoké škole a přivydělávat si modelingem. V létě 2009 přišla nabídka zúčastnit se soutěže Muž roku, a protože Martina rád zkouší nové věci, rozhodl se do soutěže přihlásil. Martin se stal Mužem roku 2009. Bohužel druhý den odpoledne se mu změnil život. Po druhém skoku do vody na lyžích ve Vrchlabí, kde pravidelně v létě skákal, hlavou narazil na dno a zlomil si několik krčních obratlů a porušil míchu. Podstoupil dvě operace a diagnóza zněla kvadruplegie, ochrnutí všech čtyř končetin. Martin zůstal upoutaný na invalidní vozík, ale díky intenzivní rehabilitaci se vypracoval k velké soběstačnosti. Naučil se skoro vše dělat i bez možnosti úchopu prstů na rukách, pouze se svaly, které zůstaly funkční. V roce 2013 založil Spolek Martina Zacha, abych mohl podporoval ty, kterým se stane něco podobného. Spolek se věnuje také osvětě míšních úrazů. Martin stojí za speciálním oblečením pro vozíčkáře pod značkou FZWear. A protože se Martin i po úraze chtěl věnovat sportu, začal soutěžit v paralympijské disciplíně hod kuželkou. Jako reprezentant ČR dosáhl v této disciplíně mnoha úspěchů na domácím (Mistr ČR 2019) i mezinárodním poli (Grand Prix, ME, MS).

Pokud máte rádi dobrou kávu, a zároveň chcete podpořit dobrou věc, doporučujeme návštěvu e-shopu Handicap Coffee

Zdroj: www.handicapcoffee.cz

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg