Přidej
příběh
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
Handicap není konec, ale nový začátek.
18.11.2021 | Celá ČR | redaktorka, VOZEJKOV

Handicap není konec, ale nový začátek

Adapted znamená zvládnout výzvu. A jak říkají handicapovaní sportovci, zdánlivý konec může být novým začátkem.

ADAPTED, je to jen v hlavě!

ADAPTED je komunita handicapovaných sportovců, kteří všem dokazují, že ať už je překážka tělesná, nebo psychická, pokud člověk chce, dokáže cokoliv. Komunita ADAPTED umožňuje všem s handicapem zažít pravý adrenalin extrémních sportů. ADAPTED spolu se sportovci, které podporují, stojí za kurzy extrémních sportů, díky kterým se zájemci mohou naučit sport, po kterém touží. 

Kempy, které ADAPTED organizují, jsou zdarma a vedou je špičkoví sportovci z řad ADAPTED a dalších zkušených lektorů. Na kempech se účastníci dozví spoustu informací a praktických rad. ADAPTED pomáhají najít k adrenalinovým sportům, kteří by si na ně jinak sami netroufli. 

Michal Kosík

Komunita ADAPTED, to je Michal Kosík, kterého potkáte na spoustě závodů nebo třeba i v bikeparku. A to přesto, že jezdí na vozíku, protože nešťastný pád mu obrátil život v jedné vteřině. Už při poúrazové rehabilitaci ale Michal věděl, že se chce na kolo vrátit. Michala Kosíka je jeden z prvních handicapovaných jezdců downhillu a freeridu na světě. Michal měl v roce 2004 těžký pád na kole při exhibici downhillu na snowboardových závodech na Šumavě.

Zhruba po třech měsících po úrazu se Michal dostal do Kladrub. ,,Tam mi začalo docházet, že je něco špatně. Více méně jsem se s mým stavem nepotřeboval nějak vyrovnávat, jelikož jsem vždy věřil a stále věřím, že to rozchodím. Nemám přerušenou míchu. I dnes pociťuji zlepšení citlivosti a hlavně, věda jde stále dopředu, proto není důvod nic vzdávat nebo se s něčím smiřovat."

Michal Kosík stojí společně s Danem „Pahýlem“ Bařákem za filmem Kripl Trip, o kterém jsme psali. Spolu vyrazili v září do Britské Kolumbie v Kanadě. Cílem jejich cesty bylo zajezdit si na místních vyhlášených trailech a hlavně – natočit o cestě dokument. 16minutový film z dílny Fullface Productions dokumentuje jejich cestu a hlavně přiblížuje těm, kteří ještě neměli tu čest, jak to v Mecce světového mountainbikingu vlastně vypadá a funguje.

Více o sobě a svém životě Michal prozradí ve videu a my jen dodáme, že Michal má náš velký obdiv. 

Zdrroj: www.dolekop.com, www.adapted.cz, www.zijushandicapem.cz


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
libella_bannery_550x160_220214_2.png