Přidej
příběh
Jana Flechtnerová na jedné ze svých cest
16.12.2023 | redakce VOZEJKOV

Jana Flechtnerová: VozejkMap je nepostradatelný pomocník

Jana Flechtnerová je původně sociální patolog a pedagog. Nyní působí vyjma práce pro VozejkMap jako osobní kouč, kariérní poradce a lektorka motivačních kurzů. Zajímá se o témata komunikace, etikety a zaměstnávání osob se zdravotním handicapem. Její životní vášní je kultura, zejména divadlo, výletování, poznávání nových míst, ochutnávání netradičních jídel a nápojů. K jejím zálibám patří četba, fotografování, film a adrenalin. Říká o sobě, že je introvert s maskou extroverta. 

Jano, odkud pocházíte a kde se nacházíte nyní?

Pocházím z podhůří Orlických hor, z Opočna. Nyní už skoro 20 let žiji v Kutné Hoře. 

Jak jste se vlastně ocitla v CZEPA...

… jako blesk z čistého nebe. Vyměnila jsem si několik zpráv s paní ředitelkou, slovo dalo slovo, a jsem tu! Vždy jsem chtěla mít svůj vlastní blog o výletování či cestování handicapovaných, dělit se s druhými o získané postřehy, zkušenosti. Nikdy jsem tuhle svoji myšlenky nezhmotnila. Nabídka možnosti spolupráce s VozejkMap mi přišla jako možnost určité seberealizace v tomto směru. 

Jana Flechtnerová s King Kongem (když  Denis Defrancesco prezentoval svoje dílo King Kong Balls v rámci festivalu Sculpture line). Kde to přesně bylo, to vám ukážou souřadnice na VozejkMap

Jste zapojená v projektu VozejkMap – co vše Vaše práce obnáší?

Komunikaci. A to s uživateli, institucemi, veřejností. Komunikaci spojenou se sběrem dat do databáze. Navazování nových spoluprací. Sociální sítě, především náš FB profil. PR a marketing.

Máte kolem sebe minitým lidí. Jak tato spolupráce vypadá?

Občas je to mazec! (smích) Současný tým je tvořený fajn a velmi schopnými lidmi, kteří chtějí VozejkMap posunout dopředu, zkvalitnit jeho obsah, vyzdvihnout jeho jedinečnost. Vzájemně se podporujeme, doplňujeme, motivujeme. 

V čem si myslíte, že je VozejkMap jedinečný?

Je to nepostradatelný pomocník při výletování, ale i v každodenním životě vozíčkáře. Jeho jedinečnost vidím především v tom, že zadaná bezbariérová místa jsou doplněna fotografiemi. Vozíčkář si umí dopředu lépe představit, co ho na daném místě čeká. Aplikace, kterou může mít každý z nás zcela zdarma staženou ve svém mobilu. 

Co se v poslední době projektu povedlo?

Přidává se stále více nových, zajímavých míst do mapy. Zároveň dochází k revidování již zadaných míst – aktualizují se údaje, doplňují se chybějící fotografie. Celkově dochází k postupnému zkvalitnění celého VozejkMapu, ať už webové stránky, nebo aplikace. Pravidelně přidáváme nové příspěvky na našem Facebooku s tipy na bezbariérová místa – restaurace, ubytování, kam na výlet, kulturní zařízení, vyhrazená parkovací místa, upravená WC, … Postupně přidáváme bezbariérová místa i ze zahraničí. 

Trochu toho oblíbeného adrenalinu z Hurricana Factory. Kdybyste chtěli také, odkaz na ně naleznete také ve VozejkMap.

Máte nějaké vize do budoucna, chcete projekt ještě někam rozvinout či posunout?

Jak jsem již zmínila, chceme zkvalitnit obsahovou stránku VozejkMapu a zaměřit se více na PR. Momentálně inovacemi prochází celý web i aplikace. Připravuje se také anglická verze VozejkMap a nové propagační materiály. Rádi bychom, aby se VozejkMap stal jedinou (jedinečnou) a největší databází bezbariérových míst v ČR a zahraničí.

Co Vy a Vánoce a vůbec letošní závěr roku?

Tohle je období, kdy zalézám pod deku, čtu si a koukám na klasické české pohádky. (smích) 

Co byste chtěla vzkázat čtenářům Vozejkova

Pojďme společně vytvářet dostupnější svět pro nás všechny! 

Pojďme společně zadávat a revidovat místa ve VozejkMap. Ať všichni z nás mohou objevovat nová místa a žít plnohodnotným životem. 

Přeji vám všem příjemné adventní období. Vánoční svátky plné osobní pohody a úsměvu na tváři. A rok 2024 plný výletů a nových zážitků! 

 

Foto: archiv Jany Flechtnerové

Rozhovor vedl: Jan Spěváček

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png