Přidej
příběh
foto k článku
9.4.2020 | Celá ČR | B. Braun Medical s.r.o.

Kateřina Antošová: Jednou rukou šije roušky, druhou šlape

Tokio? Letos ne! Jak na to reagovala handbikerka a ambasadorka projektu B. Braun pro život Kateřina Antošová? „Myslím, že je důležité reagovat na to, co nám Bůh, nebo chcete-li příroda, naznačuje – změna je nutná a i já chci přispět něčím hmatatelným,“ říká Katka, která začala šít roušku za rouškou a chystá se sázet stromy.

Co všechno ještě Kateřina plánovala v letošním roce?

Zátěžové testy. Ty sice nejsou nikterak příjemné, ale Katka se díky nim dozví hodně o tom, kam trénink směrovat. Letos měla v plánu si hlídat formu, aby ji mohla načasovat na dva nejdůležitější závody roku. Prvním mělo být mistrovství světa v belgickém Ostende a druhým vrcholem sezony měla být pochopitelně paralympiáda v Tokiu, respektive na závodním okruhu Fudži (Fuji International Speedway) pod stejnojmennou sopkou. Kateřina se zde měla soustředit na časovku. „O pár dní později bych bývala absolvovala silniční závod společně s kategorií
méně postižených handbikerek.

Jak se se situace změnila?

Samozřejmě že teď, v „časech koronaviru“, jsou důležitější věci než zátěžové testy a příprava na další sportovní utkání. Katka nezaváhala, zasedla k šicímu stroji a šije roušky, seč jí síly stačí. Všem, kteří s pandemií bojují, drží palce. Roušky šije jednou rukou, protože tu druhou ruku potřebuje na držení spínače šicího stroje, kterým se normálně šlape.

Celý článek naleznete zde.

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png