Přidej
příběh
Když sranda vzniká v posteli
Když sranda vzniká v posteli
17.1.2022 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Když sranda vzniká v posteli

Jiří Flekna (1959–2021) z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře více než třicet let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. Začátkem 80. let začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR. Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které již začal spolu s přáteli pracovat. V březnu 2021 nás předčasně opustil. Jelikož už byla jasná Jirkova konkrétní představa, přátelé a rodina se rozhodli, že knihu vydají in memoriam.

V prosinci 2021 vyšla kniha s názvem Když sranda vzniká v posteli. Obsahuje 130 vtipů a doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života. V celobarevném provedení a pevné vazbě je k dostání za příznivou cenu 150 korun. Prodejní místa, možnost zaslání knihy poštou i veškeré další podrobnosti najdete na www.spokojeny-domov.cz/jiri-flekna.

Výtěžek z prodeje knihy bude věnován na podporu terénních sociálních služeb Spokojeného domova, který se stará o to, aby handicapovaní lidé mohli žít – a případně i tvořit – doma. Tak jako samotný Jiří Flekna, který byl jedním z jeho prvních klientů. I když už není mezi námi, Spokojený domov se o něj symbolicky stará dál. Křest knihy byl přesunut na období příznivější pro společné setkávání. Pokud bude situace přát, mohl by se uskutečnit v Bakově nad Jizerou koncem dubna při příležitosti autorova svátku.

Autor: Mgr. Petr Novák

šéfredaktor portálu mnichovohradistsko.cz

Foto: Mgr. Petr Novák

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png