Přidej
příběh
foto k článku
8.9.2019 | Jihočeský kraj | redakce VOZEJKOV

Naše peer mentorka Marie Nahodilová je opravdu akční žena

Těžký úraz je jistě velkou životní změnou, ale také výzvou. Naší peer mentorce neboli průvodkyni Marii Nahodilové dal nadhled a odvahu plnit si svá životní přání a sny. Začala zpívat, tancovat, chodí do zaměstnání, pomáhá druhým v obdobné situaci.

Marie Nahodilová trpí po pádu z koně těžkým postižením. Neovládá dolní končetiny ani, pro ni dlouho dominantní, levou ruku. Denní program má ale vskutku nabitý. Pracuje jako zdravotní sestřička v jihlavské nemocnici, kde přijímá pacienty objednané k hospitalizaci. Nově se stala peer mentorem neboli průvodcem v České asociaci paraplegiků - CZEPA. „Jde o speciálně proškoleného muže nebo ženu s poraněním míchy, který žije na vozíku delší čas, žije aktivně a ve srovnatelné kvalitě života jako zdravý člověk. Chápe, jak těžkou životní situaci poranění míchy přináší. Tento zkušený vozíčkář provází čerstvého vozíčkáře a jeho nejbližší novou životní situací. Pomáhá mu, podporuje ho, motivuje ho a předává také vlastní zkušenost při návratu zpět do plnohodnotného života i se čtyřmi koly,“ 
 

Zajímá vás, jak se Marie stala jednou z hvězd StarDance? Co jí pomohlo překonat všechna osobní trápení? To a mnohem více se dozvíte v otevřeném rozhovoru.

Na vozíku se doslova rozžila. Svůj optimismus teď Marie předává dál
 

Projekt Peer mentoring je financován Evropskou unií 

Zdroj: Deník.cz


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png