Přidej
příběh
foto k článku
8.9.2019 | Jihočeský kraj | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Naše peer mentorka Marie Nahodilová je opravdu akční žena

Těžký úraz je jistě velkou životní změnou, ale také výzvou. Naší peer mentorce neboli průvodkyni Marii Nahodilové dal nadhled a odvahu plnit si svá životní přání a sny. Začala zpívat, tancovat, chodí do zaměstnání, pomáhá druhým v obdobné situaci.

Marie Nahodilová trpí po pádu z koně těžkým postižením. Neovládá dolní končetiny ani, pro ni dlouho dominantní, levou ruku. Denní program má ale vskutku nabitý. Pracuje jako zdravotní sestřička v jihlavské nemocnici, kde přijímá pacienty objednané k hospitalizaci. Nově se stala peer mentorem neboli průvodcem v České asociaci paraplegiků - CZEPA. „Jde o speciálně proškoleného muže nebo ženu s poraněním míchy, který žije na vozíku delší čas, žije aktivně a ve srovnatelné kvalitě života jako zdravý člověk. Chápe, jak těžkou životní situaci poranění míchy přináší. Tento zkušený vozíčkář provází čerstvého vozíčkáře a jeho nejbližší novou životní situací. Pomáhá mu, podporuje ho, motivuje ho a předává také vlastní zkušenost při návratu zpět do plnohodnotného života i se čtyřmi koly,“ 
 

Zajímá vás, jak se Marie stala jednou z hvězd StarDance? Co jí pomohlo překonat všechna osobní trápení? To a mnohem více se dozvíte v otevřeném rozhovoru.

Na vozíku se doslova rozžila. Svůj optimismus teď Marie předává dál
 

Projekt Peer mentoring je financován Evropskou unií 

Zdroj: Deník.cz


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png