Přidej
příběh
lea-surovcova
lea-surovcova
16.10.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Neziskové organizace vykrývají díry systému, říká Lea Surovcová

Lea Surovcová zpracovává v České televizi sociální a zdravotní témata, nevyhýbá se ani problémům menšin a zdravotnictví. Na rozdíl od mnohých dokáže aktivizovat českou veřejnost. Proč pomáhá matkám samoživitelkám? Je těžké udržet si profesionální odstup? Je nyní práce v neziskovém sektoru vnímána spíše negativně?

Její jméno vám možná nic neříká, ale její reportáže nejspíše znáte. Věnovala se problematice domácího násilí, chudobě rodičů, které nemají dostatek prostředků na školní obědy a pomůcky, matkám samoživitelkám.

 

V rozhovoru pro HateFree také vyjadřuje svůj názor na zhoršující se postavení neziskového sektoru ve společnosti: „Neziskové organizace totiž vykrývají díry systému, kam stát nedosáhne. A netýká se to jen neziskovek. Nedávno jsem točila pořad Případ pro ombudsmanku. V rámci toho jsem viděla, jak moc se o ní lidé otírají, přestože to jsou nezřídka ti, kterým pomohla. Nejsou soudní. Když pak jindy zase byly demonstrace proti České televizi, potkávali jsme tam lidi, o kterých jsme točili a kterým to vysílání pomohlo. Jedné paní pomohlo vybojovat dceru v jednom sporu. A ta paní byla před televizí v první lajně. Kolegyně za ní šla a říká: „Vždyž jsme spolu točily a nijak jsem vás nezklamala. Fakt jsem se o vás starala.” A ta paní řekla: „Vy jo, ale ti ostatní.” A to je podobné jako to, s čím se potýkají neziskové organizace.“

 

Doporučujeme zajímavý rozhovor, který si v plném rozsahu můžete přečíst na blogu HateFree.

 

 

Zdroj:

HateFree.

Foto:

HateFree.

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png