Přidej
příběh
humansupportrobot5.jpg
20150716_01_08_s-1200x800.jpg
22.5.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Olympijské a Paralympijské hry v Tokiu 2020 chystají překvapení

Společnost Toyota vyvíjí skvělé pomocníky na stadiony

Pokud používáte invalidní vozík a víte, že budete potřebovat pomoc při hledání místa k sezení nebo pití vašeho nápoje na olympijských hrách a paralympijských hrách v Tokiu 2020, je tu šance, že potkáte svého robota, který vám pomůže. Organizační výbor Tokijských her oznámil, že budou speciálně pro hry zavádět 16 „robotů pro podporu“. Roboty vyvíjí  společnost Toyota a chce tak poskytnout pomoc vozíčkářům a zároveň ukázat potenciál technologie pro širší uplatnění v každodenním životě!

Robot bude navržen tak, aby poskytoval i pomoc při každodenních úkolech, včetně zvedání předmětů z podlahy, jejich hledání, otevírání dveří apod. 

K tomu bude sloužit válcová základna s výsuvným ramenem a jemně kalibrovanými kleštěmi, které mohou uchopit předměty jako oblečení nebo malou láhev na vodu, zatímco přísavka může získat tenké předměty jako kus papíru. 

S integrovaným displejem, kamerami a mikrofony poskytne robot také vzdálenou video komunikaci s rodinou, přáteli nebo poskytovateli péče. 

Vývoj byl poprvé oznámen v roce 2012 a je odrazem poslání společnosti Toyota přeměnit se z tradičního výrobce automobilů na „společnost mobility“ zaměřenou na pohyb ve všech jejich formách. Toyota zdokonalovala a testovala robota u osob se zdravotním postižením a v centrech péče pro starší osoby.  Olympiáda / paralympijské hry 2020 budou jednou z prvních příležitostí seznámit širokou veřejnost s touto technologií.

Nobuhiko Koga, hlavní ředitel Centra pro výzkum společnosti Toyota věří, že roboti budou pomáhat návštěvníkům na invalidním vozíku, tak aby si užívali pohodovou a ničím nerušenou atmosféru her.

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png