Přidej
příběh
needo_strouhal_jakub5.jpg
16.8.2022 | redakce VOZEJKOV

PODCAST: Jakub Strouhal v NEEDo TALKs

Poslechněte si Jakubův příběh. Jakub je na vozíku s nejasnou diagnózou vážné nemocí, která se projevuje úbytkem svalové hmoty. To znamená, že postupem času zapomíná dělat věci, které mu předtím šly, jako třeba najíst se, vyjít schody nebo se ráno obléknout.

Jakub Strouhal vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy university v Brně, kde v současné době žije. Publikoval básně v časopisech Host, Psí víno, Tvar ad. Jeho tvorba byla oceněna v literární soutěži Ortenova Kutná Hora. A taky natáčel úspěšný podcast KYDY. Dnes jako dobrovolník navštěvuje domovy pro seniory, svůj životní příběh přednáší studentům a pedagogům, skládá hudbu a píše básně pro děti. A dělat radost lidem by chtěl ze všeho nejvíce a nejdéle!

#jsemneomezenej

Kuba se "proslavil" kampaní proti mobilním operátorům v otázce mobilních dat. Skrze sociální sítě, pod profilem #jsemneomezenej šíří a dokazuje, že by měla být zcela dostupná pro české uživatelé mobilních služeb služba neomezených dat. Podle ředitele Asociace provozovatelů mobilních sítí za to může nedostatečná kvalita optické sítě. To ovšem vyvrací zástupce ministerstva průmyslu a obchodu. Sledujte ho na facebooku, instagramu nebo tik-tok, tohle téma se týká nás všech a všichni můžeme profitovat z iniciatívy, ktorou Kuba každý den vyvíjí. A možná mu v něčem budete i nápomocní.

Jakub Strouhal je stále více odkázán na vozík.

Podcast a informace/texty o Jakubovi převzaty z: https://www.needo.cz/needo-talks/neomezenej-kuba/

Link na podcast na Spotify

Link na podcast na Apple Music

Laskavě děkujeme NEEDo za možnost sdílet jejich podcasty! 💛

Pokud znáte někoho, kdo by mohl říci v NEEDo TALKS svůj příběh (a můžete to být klidně i Vy), kontaktujte nás prosím na redaktor@czepa.cz (rádi zprostředkujeme kontakt přímo s NEEDo).

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png