Přidej
příběh
triride_foto.jpg
8.9.2021 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Pomohli jsme… vyzkoušet elektropohon k vozíku

Asociace CZEPA v srpnu 2021 zakoupila elektropohon Triride Base od společnosti Ultina pro možnost zapůjčení.

Samostatný pohyb na mechanickém vozíku v terénu je fyzicky i časově náročný, terénní nerovnosti berou sílu a energii, člověk se zdravotním postižením je často závislý na pomoci pečujících osob. Novinkou posledních let jsou elektropohony - „řídítka“, která se snadno a bezpečně propojí s mechanickým vozíkem.

Asociace CZEPA v srpnu 2021 zakoupila elektropohon Triride Base od společnosti Ultina pro možnost zapůjčení. Jedním z prvních, kdo si elektropohon zapůjčil, byl pan Ivan.

„V srpnu 2021 jsem díky CZEPA a Ultina měl možnost vyzkoušet přídavný pohon k mechanickému vozíku Triride. Zkouška mě přesvědčila o tom, že přídavný pohon by mohl být správnou volbou pro znovunabytí  schopnosti samostatného pohybu ve městě bez nutnosti použití auta či pomoci asistenta. Znovu jsem okusil samostatnou jízdu v tramvaji, metru, projížďku po rušné ulici, vystoupil jsem ze sterilní perspektivy automobilu, ze kterého se město jeví jako obraz na galerijní zdi a ochutnal jeho zběsilý tep. Na lesní projížďce mě v rychlosti obíhali moji psi a byli jsme jako smečka.“, uvedl Ivan.

 

Zájemci o zápůjčku elektropohonu najdou základní informace na webu CZEPA, v asociaci lze také domluvit rezervaci termínu. Odborní pracovníci společnosti Ultina spolupracují na technické montáži a zaučení klienta.

 

Zdroj foto: I.K.

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png