Přidej
příběh
hurt_e_pohon_vz.jpg
8.11.2023 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Pomohli jsme... zprostředkovat cílenou pomoc

Posledním přáním paní M. bylo, aby pomůcky, které využívala, pomohly jiným. Přála si, aby elektropohon k mechanickému vozíku mohla využívat jiná maminka, která se pohybuje na vozíku.

Když se paní M. před pár lety obrátila na asociaci CZEPA, uvedla, že má kvůli onkologickému onemocnění poškozenou míchu, obtíže s pohybem. Poprvé potřebovala zapůjčit vozík, později pomoc s výběrem vlastního vozíku a jeho nastavení. V roli mladé maminky, která se pohybuje na vozíku, příležitostně konzultovala mateřskou roli s peer mentorkou. Milá, příjemná mladá žena příležitostně využívala naše služby.

Po čase manžel paní M. zavolal, aby ohlásil, že paní na následky onkologického onemocnění zemřela. Jejím posledním přáním bylo, aby pomůcky, které využívala, pomohly jiným. Elektropohon k mechanickému vozíku využívala zejména při pohybu v terénu, když doprovázela malého syna. Přála si proto, aby tato pomůcka v ideálním případě pomohla jiné mamince na vozíku.

Tým odborných pracovníků sociálních služeb CZEPA dal hlavy dohromady a společně jsme vytipovali paní J., mladou maminku, která byla toho času krátce po poškození míchy. Paní J. procházela rehabilitačním pobytem v RÚ a těšila se zpět domů za svou rodinou, za svou malou dcerkou. Naši nabídku zprostředkování elektropohonu k mechanickému vozíku s radostí přijala a brzy pomůcku převzala do užívání. Vodit sama malou dcerku do školky v kopcovaté obci, byl jeden z cílů mladé maminky.

V poděkování dárcovské rodině paní J. uvádí: „Díky elektropohonu jsem získala větší míru svobody a samostatnosti. Mohu s rodinou podniknout delší výlet, sama zavést a vyzvednout dceru ze školky. Děkuji Vám za dar a ochotu pomoci cizímu člověku. Velice si toho vážím.

I takové maličkosti, jako je cílené zprostředkování pomoci, nás těší. Vzpomínáme v dobrém na paní M. i její rodinu, kteří svým darem pomohli zvýšit kvalitu života paní J. Pomoc se dostává i k dalším klientům, kteří mají možnost využívat jiné pomůcky, které jsme od rodiny dostali pro půjčovnu pomůcek. Děkujeme.

 

 

Přidej komentář
cpv_banner-3-2.jpg
banner-handy.jpg