Přidej
příběh
foto k článku
6.6.2013 | Celá ČR | Vozejkov

Rok konopí

Celovečerní český dokument sleduje řadu postav, které zde reprezentují různé pohledy na problematiku konopí.

Dokumentární film Rok konopí

 

V dubnu roku 2012 měl premiéru dlouhometrážní dokumentární film Rok konopí. Tento dokument zachycuje příběhy čtyř lidí, kteří se rozhodli léčit svá onemocnění pomocí konopí ještě v době, kdy náš stát stavěl konopí jako lék mimo zákon. Tyto čtyři příběhy jsou vyprávěny v rámci širokého kontextu, zahrnujícího pohledy zákonodárců, aktivistů, léčitelů, vědců, stejně jako soudců nebo policistů.

 

Více než dvouleté natáčení probíhalo mimo České republiky také v Izraeli a Německu. Na univerzitách, v nemocnicích, pěstírnách, ale také v soudních síních a na nejrůznějších protestních akcích. Výsledný pohled tedy není rozhodně černobílý. Celý film je protkán promluvami Pjéra la Šé’ze (filosof, klinický psycholog, muzikant), který se pokouší otevřít základní otázky fungovaní jednotlivce ve společnosti. Hovoří o míře, kterou jsou naše životy ovlivňovány veřejnými médii, o bezmyšlenkovitém přijímání „virtuální skutečnosti” bez osobní intervence a odvahy, o ztracené odpovědnosti k sobě samým, ale i k druhým a také o silné potřebě ZMĚNY. Situace kolem konopí pouze zrcadlí a podtrhuje absurdnost současné „reality” světa.

 

"V první řadě je to profesor Hanuš, vědec, který konopí vnímá jakožto přírodní zdroj cenných a užitečných látek použitelných při léčení nemocí. Pak je tu psychoterapeut Dušan Dvořák, zakladatel iniciativy Konopí je lék, který nechce čekat na změnu zákonů, aby mohl legálně léčit pacienty, kteří se na něj s žádostí o pomoc obrátili. Dále jsou tu časosběrně zaznamenané příběhy čtyř osob trpících rakovinou či roztroušenou sklerózou, léčících se konopím. V dokumentu je vykreslen tzv. „Izraelský model" využití konopí pro lékařské účely a zachycen přístup vysoce postavených politiků, státních úředníků i policistů. Nechybí ani výklady adiktologů, záběry z konference o medicínském využití konopí v českém parlamentu či záběry z pochodu Million Marihuana March 2010 a podobných demonstrací týkajících se legalizace konopí a také soudní proces s Dušanem Dvořákem souzeným a odsouzeným za pěstování a distribuci drog" vykresluje producent dokumentu Jan Hrnčíř.

 

Jan Hrnčíř také zároveň oznamuje, že dlouho očekávaná kniha Léčivé konopí v praxi, autorky Libuše Bushky Bryndové, s podtitulem Praktický průvodce domácím zpracováním konopí pro léčbu byla na náš trh uvedena již v průběhu letošního jara. Praktický průvodce reaguje na obrovskou poptávku české veřejnosti po receptech a návodech na léčebné použití této byliny. Kniha naučí čtenáře, jak zacházet s touto rostlinou, aby se co nejlépe využila její léčebná síla. Obsahuje podrobné rady, jak postupovat po sklizni konopí, správně jej uskladnit a připravit pro zpracování. Dále v ní čtenář najde desítky praktických návodů na výrobu v praxi osvědčených léčebných přípravků z konopí pro vnitřní i vnější aplikaci – jak tradičních bylinkářských postupů, tak i zcela originálních receptur autorky. Navíc, u každého léčebného přípravku najdete i podrobný návod na jeho použití při léčbě konkrétních onemocnění.

 

DVD Rok konopí (cena 150,-Kč) i knihu Léčivé konopí v praxi (cena 280,-Kč) můžete objednávat již nyní na webových stránkách www.rokkonopi.cz, případně na emailu: hrncir.j@seznam.cz

 

 

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg