Přidej
příběh
foto k článku
29.4.2013 | Celá ČR | Liga vozíčkářů

Setkání kultur - příznivé podmínky pro vozíčkáře

Bezpečná a pohodlná cesta bezbariérovým mikrobusem, informační servis i prezentace výcviku asistenčních psů. To je nabídka, se kterou přichází na Setkání kultur v Mikulčicích Liga vozíčkářů.

I Liga vozíčkářů, nezisková organizace, která poskytuje služby lidem se zdravotním hendikepem v celém Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina, se zapojila do oslav příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Ve svém bezbariérovém mikrobuse bude zdarma vozit imobilní poutníky z vlakového nádraží na místo setkání s církevními představiteli i s umělci a umožní jim tak pohodlnou a bezpečnou dopravu. Zároveň nabídne ve svém stánku informační servis pro hendikepované. „Vytvoříme infocentrum pro lidi s hendikepem. Dozví se u nás, kde najdou bezbariérové WC, poskytneme jim útočiště, vodu zdarma nebo i přístřeší v případě nepříznivého počasí. Zároveň u nás získají přehled, jaké služby běžně nabízíme a jak využít například naši Poradnu pro život s postižením. Návštěvníci si také můžou přečíst časopis Vozíčkář a naše další publikace nebo se setkat s asistenčními psy,“ popsala nabídku Aneta Šedá z Ligy vozíčkářů.

Zmínění čtyřnozí pomocníci se na akci rovněž objeví. Trenéři se psy i dobrovolníci se budou snažit oslovit návštěvníky, ukázat jim nezbytnou pomoc psích asistentů a představí jim superhrdinu Batdoga. „Je to hlavní hrdina naší veřejné sbírky Batdog – Pes asistent. Ten má za úkol ukázat lidem, že asistenční psi umí na první pohled maličkosti – například otevřít dveře, podat spadené klíče nebo prohřívat a uvolňovat spastické tělo. Pro lidi s hendikepem se ale jejich pomoc rovná hrdinskému činu, umožňuje nezávislý život,“ vysvětlila Šedá. Na výcvik, který je finančně náročný a stát jej nedotuje, můžou návštěvníci přispět přímo na místě anebo se dále informovat o projektu a o výcviku na webu www.batdog.cz.

Veškeré informace o aktivitách Ligy vozíčkářů jsou dostupné na webu www.ligavozic.cz.

 

Začátek cyrilometodějských oslav v Mikulčicích, dne 25. května 2013 v rámci celovíkendové akce „Setkání kultur“ proběhne za osobní účasti Jeho Všesvatosti Bartoloměje, patriarchy konstantinopolského, Nového Říma a ekumenického patriarchy, zástupců všech 14 autokefálních pravoslavných církví z celého světa, zástupců místní české římskokatolické církve, zástupců Vatikánu, zástupců církví sdružených v Ekumenické radě církví, zástupců Světové rady církví (WCC), zástupců vlády, parlamentu, krajů ČR, partnerských měst a krajů ze zahraničí a mnohých dalších. Začátek celostátních cyrilometodějských oslav probíhá na území Jihomoravského kraje, který celé oslavy ve spolupráci s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku a dalšími institucemi spoluorganizuje a významně podporuje.

 

 

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg