Přidej
příběh
foto k článku
United Islands 2013 - mapka
30.5.2013 | Hlavní město Praha | Vozejkov

United Islands 2013

Hudební multižánrový festival bez bariér s devítiletou tradicí.

United Islands 2013

 

Z důvodu povodní se změnilo místo konání, festival United Islands bude na Ladronce! 

 

I přes komplikace spojené s náhlou změnou lokality areálu se největší pražský festival United Islands České spořitelny bude konat v plném rozsahu. Díky vstřícnému postoji MČ Praha 6 se areál přesune do parku Ladronka. Line up ozdobí pop-soulová hvězda Aloe Blacc, který se celosvětově proslavil hitem „I Need a Dollar“. Na festivalu však celkem vystoupí 195 hudebních projektů na 7 venkovních scénách a v 9 klubech, kde bude program pokračovat po 22 hodině. Festival United Islands České spořitelny se koná 20. – 22. června v Praze a slaví 10. narozeniny!

 

Organizátoři se však rozhodli, že i přes všechny komplikace budou desáté narozeniny skutečnou oslavou a poprvé přivezou najednou několik velkých jmen. „Osobně považuju za velká jména všech 195 účinkujících a mám radost, že se na jeden víkend nakonec sejdou v Praze. Rád bych zdůraznil, že festival neděláme jen pro Pražany a tak doufám, že se na našem narozeninovém hudebním pikniku sejde taky celá řada hudebních fajnšmekrů z celé republiky i ze zahraničí. Moc se těšíme.“ Doplňuje dramaturg festivalu David Gaydečka.

 

United Islands České spořitelny ale není festival jedné hvězdy. Je to přesně naopak. Už desátým rokem totiž festival přiváží nová a neokoukaná jména evropské i světové klubové scény. Za pozornost určitě stojí britská indie kytarovka Citizens!, hipsterská princezna Princess Chelsea, Mixhell, nový projekt zakladatele Sepultury Igora Cavalery, palestinsko izraelský rapper Zas, švédští 8-bit techno producenti Slagsmålsklubben, pařížské trio We Were Evergreen, které vás dostane svou lehkostí nebo nejúspěšnější estonská kapela současnosti Tenfold Rabbit, která hudebně navazuje na vlnu folk and country, kterou odstartovali letošní držitelé Grammy Mumford and Sons. V minulých letech pro Českou republiku objevili například O’Children nebo původní N.O.H.U.

 

Kromě nováčků klubové scény festival vždy připravuje kompaktní dramaturgické bloky. Letos ještě více než v minulých letech. Nejsilnějším blokem letošního ročníku jsou bezesporu Dny Jeruzaléma v Praze, v rámci kterých na festivalu vystoupí hned sedm izraelských kapel! Kapely jako 3421, Adi Ulmansky, rapper Saz, Izabo nebo Folo jistě změní váš pohled na současnou izraelskou hudební scénu. Narozeninové téma se vine celým festivalem. V pátek se budou na festivalu slavit nedožité 80. narozeniny Olgy Havlové, v rámci kterých vystoupí Vlasta Třešňák, Už jsme doma hrají FPB nebo Plastic People of the Universe. V sobotu slaví 20 let Nadace rozvoje občanské společnosti, které oslaví spolu s Václavem Koubkem, objevem české folk scény Nylon Jail nebo bluesovou rockovou zpěvačkou Rinou Mushonga. Dalším blokem je to karpatsko-kavkazská ofenzíva, která představí kapely z Polska a Gruzie v čele se Zakopower, polskou obdobou našeho Čechomoru i co se popularity týče. Kapela nahrála několik platinových desek a je ověnčena mnoha hudebními oceněními. Speciálním projektem je Chicago Prague Blues Band, ve kterém se ve společném setu představí Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý Trio s americkým bluesovým kytaristou Johnem Primerem.

 

Již třetím rokem je United Islands bez bariér. Díky nadaci OKD budou vybudovány tribuny pro vozíčkáře, rampy pro překonávání terénních překážek atd.

 

Pro snadnější přístup k areálu festivalu je pro vozíčkáře zajištěna bezbariérová doprava zdarma. Přepravní kapacita je bohužel omezena na převoz 4 vozíčkářů/1 mikrobus + 4 asistenti. Odvoz v nočních hodinách individuálně konzultujte s řidičem vozu.

 

Mikrobusy Handicap – Transport budou přistavěny v časových intervalech na těchto lokalitách:

 

pátek 21.6.

Mikrobus A

16:00 - metro Černý most - Ladronka

18:00 - metro Smíchovské nádraží - Ladronka

22:00 - Ladronka - metro Smíchovské nádraží

22:45 - Ladronka - metro Černý most

 

Mikrobus B

16:00 - Hornomlýnská (budova A) - Ladronka

17:30 - Kodymova 2 - Ladronka

22:00 - Ladronka – Kodymova 2

23:00 - Ladronka - Hornomlýnská

 

Sobota 22.6.

Mikrobus A

11:00 - metro Černý most - Ladronka

13:00 - metro Smíchovské nádraží - Ladronka

15:00 - Ladronka - metro Černý most

16:30 - metro Smíchovské nádraží - Ladronka

22:00 - Ladronka - metro Smíchovské nádraží

22:45 - Ladronka - metro Černý most

 

Mikrobus B
11:00 - Hornomlýnská (budova A) - LadronkaMikrobus B

12:30 - Kodymova  - Ladronka

15:00 - Hornomlýnská (budova A) - Ladronka

16:30 - Kodymova  - Ladronka

22:00 - Ladronka - Kodymova

22:45 - Ladronka - Hornomlýnská

 

http://unitedislands.cz/

 

Vstup ZDARMA!!!

 


 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg