Přidej
video
Seniorka
7.10.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Týrání se můžete bránit

Zítra ČT 2 uvede další díl dokumentu z cyklu Z lásky nenávist, který se tematicky věnuje psychickému i fyzickému týrání seniorů. Kateřina Kovářová, scénáristka dokumentu a autorka námětu zdůrazňuje, že je třeba sebrat odvahu a bránit se jakémukoli bezpráví.

Hendikepovaní jsou obdobně zranitelnou sociální skupinou, která se může stát bezmocná nejen díky svému postižení. Proto jsme se rozhodli na tento dokument upozornit. Budete v něm seznámeni s respondenty, kteří několik let byli nuceni snášet velice kruté zacházení od svých rodinných příslušníků. „V dokumentu najdete osoby, které trpěli, dokázali se s tou situací nějak vyrovnat, zvládnout ji, a vlastně všichni se kterými jsme točili žijí relativně v pořádku. I když jsou tím velmi poznamenáni, a to utrpení už se nedá nikdy vrátit, tak dokázali tu bolest proměnit ve svoji sílu, což je i celé poselství pro diváka. My jsme ty filmy točili hlavně proto abychom dali divákovi pozitivní message v tom smyslu, že pokud něco podobného zažíváte, tak se to dá všechno vyřešit, není na to člověk sám, i když si to často myslí.“

Celý dokument uvidíte zítra na druhém programu České televize od 20:55. Rozhovor se scénáristkou je již nyní možné vidět na DvTv.

 

Zdroje:

DvTv

Česká televize

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png