Přidej
video
snimek-obrazovky-2023-10-04-110154.png
4.10.2023 | redakce VOZEJKOV

Záznam webináře Spasticita a bolesti

Spasticita a bolest je bohužel součástí života lidí s poraněním míchy. I proto si Zdeňka Faltýnková, specialistka na spinální problematiku České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s., k tématu pozvala primáře Spinální jednotky FN Motol – pana doc. MUDr. Jiřího Kříze, Ph.D., který se tématu dlouhodobě odborně věnuje.

S termínem spasticita čí spasma se setkávají lidé s poškozením míchy již na spinální jednotce, kdy se tento fenomén objevuje v různé síle u pacientů s poraněním hrudní a krční míchy. Tento zvýšený svalový tonus může být u některých plegiků i paretiků vnímán jako užitečný a naopak u jiných zásadně brání úkonům soběstačnosti. Bolesti různého charakteru a intenzity jsou také faktorem omezujícím a znepříjemňujícím každodenní aktivity vozíčkářů. Ve videu se dozvíte jaké jsou možnosti zmírnění a léčby těchto negativních projevů poškození míchy.

Video vzniklo za podpory organizace CZEPA, z.s. a Ministerstva zdravotnictví České republiky. Webinář byl vysílán živě dne 26. září 2023 od 16.00.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg