Přidej
akci
Pomáhat? Ale jak!
15.12.2021 | Jihomoravský kraj | redakce VOZEJKOV

Pomáhat? Ale jak!

O tom, že pomáhat není jednoduché, se mnozí přesvědčili na vlastní kůži. Vzdělávací program "Nejste sami! II" je financován z prostředků EU a státního rozpočtu ČR a je určen pečujícím s cílem zvyšovat jejich kompetence v přímé péči. Kurz bude probíhat od ledna do června 2022.

Program jednoho běhu je rozdělen do 14 sobotních přednášek s cílem přinést domácím pečujícím poznatky oborů klinické psychologie a psychiatrie, pastorace a spirituality nemocných, lékařské a zdravotnické etiky, vybrané kapitoly paliativní, symptomatické, kurativní medicíny a osvojit si psychosociální dovednosti (empatii, komunikaci, asertivitu) a zásady krizové intervence, aby dokázali účinně reagovat na existenciální, duchovní a náboženské potřeby.

Celý program je bezplatný, žádné poplatky, ani školné. Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí v rozsahu 100 hodin pro pracovníky v sociálních službách.

Kurz je určen primárně pro pečující, kteří doma pečují o osobu blízkou. Přijatý účastník musí následně čestným prohlášením osvědčit, že splňuje podmínky neformálního pečovatele - pečuje o osobu blízkou. Kapacita kurzu je 20 účastníků. Přihlášky je možné vyplnit elektronicky kliknutím na tlačítko PŘIHLÁŠKA DO KURZU najdete ZDE. 

Více info o kurzu ZDE. 

Zdroj: www.girasole.cz

Foto: www.pixabay.cz 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png