Přidej
aktualitu
michal-jancarik.jpg
19.5.2023 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

„Bezba“ města od 20. 5. opět na ČT2!

Je dobrou zprávou, že se na obrazovce České televize po delší době opět ukáže pořad zaměřený především na vozíčkáře. Jmenuje se „Města bez bariér“ a jde o krátkou osmiminutovou pozvánku, která ukazuje, co vše se v našich městech dá zvládnout na vozíku.

Série poběží na ČT2 od 20. května až do konce srpna. Každý týden se podíváme do jednoho sídla, a to v sobotní premiéře ve 12 25 – v reprízách pak v neděli v 7 50 a ve středu v 16 15. Druhou řadu cyklu o bezbariérových městech bude spolumoderovat i Michal Jančařík. 

„Pořad jsme začali vysílat loni v létě, letos je to tedy druhá řada. Těší mě to. Jako choďák jsem na ČT uváděl sedm let pořad Cyklotoulky, a když jsem se pak v roce 2016 dostal na vozík, často jsem od lidí slýchal, že by to chtělo něco podobného na čtyřech kolečkách. Tak jsem moc rád, že se nám to nakonec podařilo realizovat. Moc mě baví na vlastní kůži poznávat možnosti, které naše města nejen vozíčkářům nabízí a ukazovat je lidem,“ říká moderátor Michal Jančařík, který je spolu se známým vozíčkářským aktivistou Heřmanem „Héřou“ Volfem jedním z průvodců pořadu.

Díly můžete sledovat i zpětně v archivu ČT, nebo na stránkách bezbamesta.cz.

Náhled pořadu v archivu ČT (po kliknutí na obrázek se do archivu, v němž jsou zatím loňské díly, dostanete).

Cyklus videí: Města bez bariér -

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png