Přidej
aktualitu
vchod_1.jpg
dsc_6283_1.jpg
dsc_6281_1.jpg
dsc_6279.jpg
24.7.2023 | Hlavní město Praha | Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Nabídka samostatného bydlení

Nabídka samostatného bydlení v rámci projektu "tréninkové bydlení" pro tetraplegiky od 1.9.2023.

Máte chuť se osamostatnit a zkusit si samostatné bydlení v Praze? Pokud ano, pak je tu jedinečná příležitost v rámci projektu „Tréninkové bydlení“ pro tetraplegiky a to hned na 2 roky. Podnájemní smlouva bude s vybraným zájemcem uzavřena od 1.9.2023.

Tréninkové bydlení pro tetraplegiky, které nabízí asociace CZEPA již od roku 2012, je určeno tetraplegikům bez ohledu na dobu od změny zdravotního stavu. Bydlení je určeno primárně osobám po poškození míchy v oblasti krční páteře. V případě, že však nebudeme mít takové zájemce, můžeme nabídnout tréninkové bydlení i jiným osobám s tělesným postižením, které se pohybují na vozíku (v tomto případě bude smlouva uzavřena na dobu 1 roku, s tím, že pokud nebude navazující zájemce, může být smlouva prodloužena o další rok). Cílovou skupinou jsou osoby, které se chtějí osamostatnit z péče rodiny či pobytových sociálních služeb.

Co nabízíme?

Bezbariérové bydlení v bytě 1+kk s plochou 55m2 v bytovém komplexu Hornomlýnská, Praha 4 – Kunratice/Chodov. Podnájemní smlouva je se zájemcem uzavírána na dobu 2 let.

Jaké je vybavení bytu?

V rámci bytu se nachází prostorná koupelna s vanou (k dispozici je vanový zvedák). Je zde uzpůsobená kuchyňská linka se spotřebiči (lednice, pračka, mikrovlnná trouba). K dispozici je balkon a přístupná sklepní kóje 2,5 m2 k uskladnění věcí.

Podmínky pro zařazení do projektu

  • Kontaktovat sociální pracovnice asociace CZEPA
  • Členství v České asociaci paraplegiků – CZEPA
  • Trvalé bydliště na území ČR
  • Nezbytná schopnost plnění finančních závazků
  • Uzavřené pojištění občanské odpovědnosti

Další informace

  • V rámci tréninkového bydlení není poskytována osobní asistence. Tak jako v běžném bydlení, potřebnou péči si zájemce musí zajistit sám. Je možné v bytě přebývat s vlastní pečující osobou, nebo v předstihu požádat sociální pracovnice CZEPA o kontakty na poskytovatele sociálních služeb (upozorňujeme, že externí poskytovatele sociálních služeb je třeba poptávat ve velkém časovém předstihu, často jsou kapacitně obsazeni).
  • V průběhu pobytu jsou sociální pracovnice CZEPA připraveny konzultovat potřebná témata, včetně budoucího řešení vlastního bydlení. Od obyvatele bytu pak očekáváme schopnost samostatného plnění finančních závazků. Orientační náklady jsou nájem + služby do 12 000 Kč, vratná kauce 15 000 Kč.
  • V bytech není dovoleno chovat zvíře, výjimku tvoří asistenční pes.

Bližší informace k projektu naleznete ZDE.

Kontakty

Případné dotazy Vám zodpoví sociální pracovnice Monika Kupková (775 980 952) a Hana Sixtová (608 043 331).

Partnerem projektu je Magistrát hl. m. Prahy.

Fotozdroj: CZEPA

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg