Přidej
aktualitu
Evropská cena pro bezbariérová města
1.8.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Access City Award 2020 (Evropská cena pro bezbariérová města)

Prošlo vaše město příkladnou rekonstrukcí a výrazně zlepšilo životní podmínky všech, bez ohledu na věk, mobilitu a schopnosti? Používá k tomu inovativní prvky či technologie? Pochlubte se v soutěži Access City Award!

Evropská komise vyzvala členy EU, aby se přihlásili do soutěže Evropské město bez bariér Access City Award 2020 (Evropská cena pro bezbariérová města). 

Soutěž Access City Award organizuje Evropská komise ve spolupráci s Evropským fórem osob se zdravotním postižením (EDF). Jejím cílem je vést města k tomu, aby sdílela své zkušenosti a zlepšovala přístupnost ve prospěch všech.

Access City Award   oslavuje   ochotu měst, schopnost a úsilí, aby se stala dostupnější díky:

  • rovnému přístup k základním právům;
  • zlepšení kvality života obyvatelstva a zajištění, aby všichni - bez ohledu na věk, mobilitu nebo schopnosti - měli rovný přístup ke všem zdrojům a potěšením, které města nabízejí.

Soutěž Access City Award byla zahájena v roce 2010 s cílem propagovat bezbariérovou přístupnost v městském prostředí pro rostoucí evropskou populaci starších osob a osob se zdravotním postižením. Od té doby se do soutěže každoročně hlásí města z celé Evropy, která usilují o zlepšení přístupnosti pro své obyvatele i návštěvníky. Toto ocenění pomáhá zdůraznit příklady inovativního myšlení a osvědčených postupů, jež mohou inspirovat další města, která se případně potýkají se stejnými výzvami.

Zdroje:

 www.nrzp.cz

https://ec.europa.eu

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg