Přidej
aktualitu
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona 1
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona
28.6.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Barcelona, jedno z nejlépe vybavených měst pro hendikepované

Toto město znamená dostupnost, přístup k ubytování, dopravu, atrakce, pláže a místa k jídlu a pití

Barcelona je vysněnou destinací pro hendikepované cestující. Toto město znamená dostupnost, přístup k ubytování, dopravu, atrakce, pláže a místa k jídlu a pití.

Ubytování  

Silken Diagonal Barcelona, jen dvě zastávky tramvají od pláže. Hotel má nájezdovou rampu, výtah do všech podlaží, přístupné pokoje s manželskou postelí a bezbariérově řešené sprchy, střešní bazén a bar, co víc si můžete přát! Pohled ze střechy je ohromující.

Přístupná místa k návštěvě

Prohlídky města jsou velmi dobře dostupné. Koncese jsou nabízeny zdravotně postiženým cestujícím. Barcelonská tramvajová síť má nízkopodlažní přístup z nástupišť a ramp ke dveřím, stejně jako prostory vyhrazené pro vozíčkáře.

Pláž Barceloneta

Jednou z nejkrásnějších věcí v Barceloně je blízkost pláží. Barceloneta má rampy dolů k pláži a široký, hladký betonový chodník. K dispozici je také dřevěný chodník k okraji vody, přístupné šatny a toalety a preferenční zóny pro osoby se zdravotním postižením. To znamená, že vše, co musíte udělat, je relaxovat a užívat si sluníčka!

Od června do září je zde služba asistovaného koupání, včetně výtahu, invalidních vozíků, vodních berlí a ručních invalidních vozíků.

Trh Boqueria

Trh Boqueria je plný barev a života. Všude, kam se podíváte, visí zavěšené obrovské šunky, voňavé sýry, čerstvé mořské plody a spousta ovoce, koření a bylin. Navíc oblast kolem trhu je převážně plochá, takže je snadno přístupná. Trh La Boqueria samozřejmě má přístupnou toaletu.

Sagrada Família

Sagrada Família je symbolem Barcelony. Přístupná pro vozíčkáře a můžete si tak si plně vychutnat krásné umění barevného skla, architekturu a nádherné sochy. Vstup je zdarma pro návštěvníky se zdravotním postižením a jejich asistenty. A zaměstnanci vždy zajistí pohodlný přístup do budovy, je dobré se předem informovat a ohlásit svoji návštěvu 

Glories

Nákupní centrum Glories je velké, prostorné a má řadu restaurací a obchodů. Nákupní centrum je přístupné v celém areálu s výtahy a přístupnými toaletami. Nemusíte se stresovat a můžete si vychutnat nákupní horečku.

Tapa Tapa

Tapa Tapa je pohoštění kousek od pláže Barceloneta a nabízí chutné tapas a skvělé nápoje. Služba zde je úžasná a personál  rád poradí, jaké jídlo vám bude dle požadavků vyhovovat. V prvním patře je přístupná toaleta s výtahem. 

Flaherty 

Flaherty's je klenot, který se nachází hned za rohem od bulváru Las Ramblas. Denní nabídky nápojů a koktejlů, šťastných hodinek a dobrého jídla, to je jedna z nejvíce rozumných možností stravování a pití v této oblasti. Personál je super přátelský a atmosféra je skvělá. V zadní části baru je přístupná toaleta.

 

K Barceloně za naší redakci asi toliko, kdo z vás Barcelu již navštivil nebo se chystá, určitě posílejte vaše postřehy doporučení, budeme rádi a zveřejníme je!

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg