Do divadla i na vozíku
Bezbariérové vchody i speciální místa v hledišti
Divadla, která myslí na osoby se zdravotním postižením mají nejen bezbariérové vchody, ale také místa v hledišti přizpůsobená vozíčkářům. Při výběru divadla je vhodné zjistit, jestli se do hlediště dostanete sami nebo budete potřebovat asistenci personálu či doprovodné osoby. Ne vždy je bezbariérový vchod hlavním vchodem, proto si ověřte, kde přesně je váš vstup situován. Dobré je si ověřit i bezbariérovou přístupnost WC. Všechny tyto informace by měly být uváděny na stránkách konkrétního divadla, případně vám je rádi poskytnou telefonicky či emailem. Vstupenku je většinou nutné si rezervovat předem. Při nákupu vstupenky raději oznamte, že jste vozíčkář, a jaký typ vozíku používáte, zda mechanický nebo elektrický, protože počet míst pro vozíčkáře je totiž ve všech divadlech omezen.
Kam vyrazit?
V Praze mohou vozíčkáři vyrazit do mnoha divadel, např. do Branického divadla, Činoherního klubu, Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí, Divadla Broadway, Divadlo Hybernia, Divadlo Kalich, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Na Vinohradech, Divadlo Ponec, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Semafor, Divadlo v Celetné, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Karlín, Kongresové centrum, La Fabrika, Národní divadlo, Nová scéna, Městská divadla pražská ABC a Rokoko aj.
V Brně se na návštěvníky těší Divadlo Barka, HaDivadlo, Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo a Reduta. Přehled bezbariérových divadel v celé České republice najdete ZDE.
Zdroj: www.pixabay.com, www.ozpprace.cz