Přidej
aktualitu
Ekologické centrum Toulcův dvůr
Ekologické centrum Toulcův dvůr
Ekologické centrum Toulcův dvůr
Ekologické centrum Toulcův dvůr
Ekologické centrum Toulcův dvůr
5.5.2021 | Hlavní město Praha | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Ekologické centrum Toulcův dvůr

Toulcův dvůr tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodního areálu o rozloze 10 hektarů. V nabídce služeb najdeme hipoterapii, Zdravou Jídelnu, hostel, Bio Obchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi. Nechybí ani farma zvířat.

Toulcův dvůr

První zmínky o statku sahají až do středověku, přibližně do roku 1362. Dnes jde o centrum ekologické výchovy a vzdělávání, které se snaží o environmentální výchovu (věnuje se životnímu prostředí). I přes historický charakter staveb je zde patrná velká snaha o přístupnost prostoru i služeb všem.

Vozíčkáři se bez problémů dostanou do jídelny, Infocentra a hiporehabilitačního střediska. Pokud by měl vozíčkář zájem o návštěvu spodní část sadu nebo mokřad, lze to po domluvě individuálně zajistit otevřením některé branky v této části.  Cesty jsou v této části přírodní – vyšlapaná je (více nebo méně) cestička a tráva. Tento úsek může být náročnější, proto je vhodné využít mechanický vozík s asistentem.

 

 

Hiporehabilitační středisko

Hiporehabilitační středisko se nachází v přízemí kde najdeme přístupnou toaletu a šatnu. „Hiporehabilitace je určena pro osoby se zdravotním postižením či specifickými potřebami. Terapeutický přínos je významný hlavně u dětí a mládeže, neboť pozitivně ovlivňuje jejich další vývoj. Věnujeme se především hipoterapii ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE), hipoterapii v rané péči a jen okrajově hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi (HPSP) – dříve Aktivity s využitím koní (AVK). Jsme vybaveni i nasedací rampou pro vozíčkáře. Vytíženost se v různém období liší. Pro informaci o možnosti využití služby vám poskytnou na emailu hiporehabilitace@toulcuvdvur.cz .

Výborné dopravní spojení

Nejsnáze se na místo dostanete autobusem, který staví přímo před vchodem. Ale lze použít i další dopravní prostředky.

  • AUTOBUS č. 177 na zastávku Toulcův dvůr, kde vystoupíte přímo u naší branky.
  • METRO ze stanice metra Skalka (trasa A), nebo Opatov (trasa C),
  • TRAMVAJ č. 22, 26 na zastávku Na Groši. Pojedete-li směrem z centra, vystoupíte těsně za křižovatkou, vrátíte se, přejdete ulici Pražská a podél ní se dáte doleva. Po 50 metrech zahnete dolů do uličky vlevo do prudšího kopce mezi domky a pak ostře doprava po silnici.
  • AUTOMOBIL POUŽÍT LZE, ale parkování je omezené. Zvláště pokud chcete navštívit některou z akcí, je parkování velmi obtížné.

 

Kontakt:

Toulcův dvůr, z.s. Středisko ekologické výchovy

Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař

 

Telefon: +420 272 660 500

E-mail: info@toulcuvdvur.cz

https://www.toulcuvdvur.cz

 

 

Zdroje: toulcuvdvur.cz , praguecityline.cz, youtube.com , foto: skoupa@toulcuvdvur.cz , FB.

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
vozejkov_550x160_5.jpg
needo_banner-550x160px1-02-1.jpg