Přidej
aktualitu
metro-3262135_1280.jpg
26.5.2021 | Hlavní město Praha | redakce VOZEJKOV

Karlovo náměstí již 46. bezbariérovou stanicí pražského metra

Stanice Karlovo náměstí na lince B se stala již 46. bezbariérovou stanicí pražského metra. Dvě dvojice výtahů byly uvedeny do provozu v úterý 25. května 2021.

Díky vybudování dvou dvojic výtahů s přestupní chodbou, se stanice Karlovo náměstí na lince B, stala již 46. bezbariérovou stanici pražského metra. První dvojice výtahů začíná uprostřed nástupiště, odkud se cestující dostanou do přestupní chodby, která vede k dolní stanici druhé dvojici výtahů, kde končí placený prostor. Druhou dvojicí výtahů se cestující dostanou do Václavské ulice, ke vstupu do Václavské pasáže.

Cestující v pražské hromadné dopravě mohou být informováni o stavu bezbariérových zařízení formou bezplatných informačních SMS zpráv. Nastavení informačních SMS lze na webu www.dpp.cz. 

K získání informací o bezbariérové přístupnosti doporučujeme také aplikaci a webovou stránku VozejkMap nabízející mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí. V současné době Vozejkmap zahrnuje více než 12 500 míst. Místa vkládají samotní uživatelé mapy nebo provozovatelé jednotlivých bezbariérových míst a data ověřuje administrátor.

Zdroj: www.dpp.cz, www.czepa.cz, www.vozejkmap.cz www.pixabay.com


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png